پایگاه خبری زمان
کد خبر : 9824
بیمار ایرانی مستحق مصرف بهترین دارو است
کیفیت برتر دارو صرفاً فقط مواد اولیه نیست
مدیرعامل یک شرکت داروسازی ایرانی با اشاره به این که بیماران ایرانی مستحق مصرف بهترین داروها هستند، گفت: کیفیت برتر دارو صرفاً فقط مواد اولیه نیست.

رضویان در نشست خبری رونمایی و معرفی نخستین آلبوم سلامت روان به خوانندگی محمدرضا فروتن با گرامی داشتن یاد مرحوم عبیدی به عنوان بینانگذار نخستین شرکت داروسازی ایران، اظهار داشت: مرحوم عبیدی همیشه بر کیفیت داروی ایرانی تاکید داشت و توصیه می‌کرد که بیماران ایرانی باید بهترین داروهای تولید داخل را مصرف کنند.

وی تصریح کرد: البته کیفیت برتر دارو صرفاً فقط مواد اولیه نیست، بلکه تجهیزات و نیروی انسانی نیز دخیل است که باعث افزایش کیفیت می‌شود، ما نیز در شرکت داروسازی عبیدی تلاش می‌کنیم تا برند داروهای باکیفیت ایرانی را در منطقه معرفی کنیم.

رضویان درباره وضعیت صادرات و فروش داروهای برند ایرانی در منطقه توضیح داد: هم اکنون در عراق، کشورهای آسیای میانه و افغانستان فروش دارو داریم کما این که صادرات دارو کار آسانی نیست، ولی در تلاشیم تا 25 محصول دارویی ایران را در کشور عراق برای فروش ثبت کنیم.

مدیرعامل شرکت داروسازی عبیدی با تشریح ادامه برنامه‌های این شرکت داروسازی در زمینه مسئولیت اجتماعی با محوریت موسیقی، خاطرنشان کرد: این شرکت داروسازی به عنوان نخستین و قدیمی‌ترین شرکت داروسازی ایران سالانه 20 مولکول جدید دارویی نیز وارد بازار دارویی کشور کرده است.