سخن پیامبران :  

تبلیغات
  ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان مهرماه تمدید شد
  معاون استاندار تهران: حمایت بانک ملی ایران از بنگاه های اقتصادی، سرلوحه نظام بانکی است
  تسهیلات بانک توسعه تعاون موجب ایجاد 36 هزار اشتغال جدید در مناطق روستایی گردیده است
  ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه وزارت راه و شهرسازی؛ پرداخت تسهیلات از هفته آینده
  تخریب مهرشاد سهیلی در فضای مجازی
  کمک هزینه مستاجران با تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن بانک آینده
  حمید رضا شکر زهی در نشست خبری اعلام کرد؛ شرکت مه خاتون کاسپین طراحی و اجرای پلاتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال را انجام می دهد / مدرک آموزش فنی حرفه ای رمز ارز را با فناوری بلاکچین اعطا می کنیم
  مدیر عامل شرکت هلدینگ و استارتاپ مه خاتون کاسپین: شبکه اطلاعاتی خود را با ما ایمن کنید/ برگزاری دوره های آموزشی با اعطای گواهینامه معتبر/ با پلتفرم های ما آگاهانه و ایمن معامله کنید
  در ادامه حمایت از کادردرمان کشور صورت گرفت
  برگزیدگان نخستین مسابقه عکاسی «فریم» در ایرانمال تقدیر شدند

کد خبر : 286
عضو فراكسيون دانشگاهيان درگفت‌وگو با پرس آنلاین:
با اجراي نقشه جامع علمي، درساختار علمي كشور بايد بازآرايي رخ دهد
پرس آنلاین:يك عضو فراكسيون دانشگاهيان مجلس اظهار داشت: نقشه جامع علمي كشور بايد اجرا شود تا به لحاظ علمي يك بازآرايي در ساختار علمي كشور و دانشگاهها اتفاق افتد.

مويد حسيني صدر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني پرس آنلاین با بيان اينكه كشور ما به لحاظ علمي توسعه خوبي داشته است افزود: در راستاي اجراي نقشه جامع علمي كشور و جهت رسيدن به اهداف چشم انداز بايد اولويت‌ها را بازبيني كنيم و به عنوان مثال محتواي درسي در مقطع آموزش و پرورش را ارزيابي كنيم و ببينيم ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف چگونه است و وضعيت فرهنگي دانشگاهها در چه شرايطي قرار دارد.

وي با طرح اين پرسش كه آيا در دانشجويان انگيزه لازم جهت ارتقاي علمي، فكر و فرهنگي ايجاد كرده ايم يا خير؟ افزود: با اجراي نقشه جامع علمي بايد شاهد تحولات موثر و عميقي در وضعيت آموزش و پرورش و آموزش عالي باشيم، در حال حاضر مشاهده مي كنيم كه برخي دروس در مقطع آموزش و پرورش همچون زبان انگليسي و يا عربي براي دانش آموزان كاربردي نشده است و دانش آموزان پس از سالها مطالعه و تحصيل نمي توانند از آموزش هاي اين زبان ها استفاده لازم را انجام دهند. اين امر نشان مي‌دهد نظام آموزش ما در راستاي اجراي اين نقشه بايد كارآمد شود.

به گفته اين نماينده مجلس پذيرش دانشجويان در دانشگاهها متناسب با نياز كشور نيست؛ همچنين در مورد تعداد اعضاي هيات علمي، وضعيت علمي آن‌ها و نيز امكانات دانشگاهها بايد بازبيني صورت گيرد، بر اين اساس نقشه جامع بايد اجرا شود تا شاهد بازآرايي در ساختار علمي كشور باشيم.

وي با تاكيد بر ضرورت مهندسي فرهنگي نقشه گفت: كشوري كه پشتوانه فرهنگي نداشته باشد نمي تواند ازمعلومات علمي خود به درستي استفاده كند لذا علم و فرهنگ بايد در كنار يكديگر باشند.

 

 
 


با اجراي نقشه جامع علمي، درساختار علمي كشور بايد بازآرايي رخ دهد
با اجراي نقشه جامع علمي، درساختار علمي كشور بايد بازآرايي رخ دهد
چاپ این صفحه
لینک ها