سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 13261

نشست خبری جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد
دکتر ایمانی به ضرورت برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: با توجه به این که یکی از اجزای مهم اکوسیستم صنایع خلاق فرهنگی،کسب و کارهای فعال در این زمینه هستند و هر کسب و کار بر مبنای یک نیاز که تبدیل به ایده شده است شکل گرفته است، انتخاب ایده نقش به سزایی در آینده کسب و کار و رشد و توسعه اکوسیستم مورد نظر دارد.

به گزارش زمان نیوز:نشست خبری جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، هم‌زمان با سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی و با حضور آقای دکتر ایمانی خوشخو رییس پارک و رییس جشنواره، خانم سوده صوفی مدیر برنامه‌ریزی و توسعه پارک و دبیر جشنواره و آرش سروری، مدیر برگزاری نشست خبری برگزار شد. در این نشست، خبرنگاران به صورت آنلاین در جریان رویداد قرار گرفته و سوالات خود را مطرح کردند.
وی افزود: پارک ملی علو م و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در راستای ایجاد فرصت برای بهره برداری مناسب از منابع غنی صنایع فرهنگی جهت ایجاد فرصت‌های رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشورمان و با هدف ترویج فرهنگ خلاقیت و نوآوری، شناسایی استعدادهای خلاق و حمایت از آن‌ها در مسیر تبدیل ایده به محصول یا خدمت قابل اائه به بازارهای داخلی و خارجی، اقدام به تجمیع ایده‌ها در زنجیره ارزش صنایع خلاق فرهنگی و فناوری‌های نرم در قالب “جشنواره ایده های برتر فناوری های نرم و صنایع فرهنگی”می نماید تا با شناسایی ایده‌های خلاقانه و حمایت از آن‌ها، فرصت رشد را برای کارآفرینان این عرصه فراهم نماید.
رییس پارک و رییس جشنواره، یادآور شد: حمایت معنوی برخی از اعضای اکوسیستم صنایع خلاق فرهنگی معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارشاد، صندوق نوآوری و شکوفایی، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران، برنامه توسعه یست بوم شرکت‌های خلاق، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق منجر به ایجاد هم افزایی در حمایت از ایده ها خواهد شد.
لازم به ذکر است، صاحبان ایده، ایده خود را در قالب فایلword که در سایت پارک(iccip.ir) بارگذاری شده تا تاریخ ۱۱ مرداد، در موضوعاتی که در زیر ذکر شده است به شماره واتساپ ۰۹۰۲۴۳۴۳۸۴۵ تا تاریخ ۱۱ مرداد ارسال خواهند کرد.
در این رابطه، سوده صوفی مدیر برنامه ریزی وتوسعه پارک و دبیر جشنواره، در این نشست گفت: پس از پایان مهلت ارسالایده‌ها داوری می‌شوند که در چند بخش خروجی دارند؛ ایده‌هایی که بسیار خوب هستند و قابلیت تبدیل به محصول را دارند در مجموعه پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی مورد حمایت قرار می گیرند؛ اما ایده‌هایی که در درجه متوسط قرار می گیرند و قابیلت بالایی دارند، با صاحبان ایده تماس گرفته می‌شود تا با ارائه پیشنهاداتی بتوانند ایده خود را پرورش دهند و در نهایت آن دسته از ایده هایی که در مراحل اولیه قرار دارند می توانند در دوره‌های بعدی این جشنواره شرکت کنند.

فعالیت‌های این جشنواره عبارتند از؛

فناوری های فرهنگی:
فناوری‌های مهندسی انگیزه، بازی‌وار سازی، ارتباطی و رسانه‌ای، سازوکارهای مدیریت بهره‌وری و حکمرانی در حوزه فرهنگی و اجتماعی، آموزشی و یادگیری، نوآوری‌های اجتماعی ،تبلیغات و فروش، فناوری اطلاعات، فناوری آموزش

تولید محتوا و نشر مکتوب و دیجیتال، پویانمایی و پی‌نمایی، سینما، بازی های ویدئویی

۲٫ صنایع خلاق فرهنگی:
میراث فرهنگی و گردشگری، صنایع دستی، صنایع دیداری وشنیداری، هنرهای تجسمی، اسبا بازی و سرگرمی، طراحی صنعتی، گرافیک، نشر و چاپ، معماری، هنرهای نمایشی، نقاشی، عکاسی، مد و پوشاک، رسانه

تمام ایده‌ها بر اساس معیارهای نوآوری، درجه‌ی پختگی، امکان تولید، ارزش افزوده اقتصادی، فراگیری استفاده در جامعه، درجه‌ رفع مشکلات جامعه و امکان ارائه در صحنه‌ جهانی مورد ارزیابی، نظرسنجی و رتبه‌بندی داوران جشنواره، متشکل از متخصصین کارآفرینی و صنایع فرهنگی، قرار می‌گیرند. تعدادی از آنها به عنوان ایده‌ها‌ی برتر شناخته می‌شونددر مراسم اختتامیه که در تاریخ ۱۹ مرداد برگزار خواهد شد، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
نشست خبری جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی  برگزار شد
نشست خبری جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی  برگزار شد
چاپ این صفحه
لینک ها