سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 13106
اسلامی خبر داد:
ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه وزارت راه و شهرسازی؛ پرداخت تسهیلات از هفته آینده
وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام ودیعه مسکن به زودی انجام می‌شود و پرداخت آن از هفته آینده آغاز خواهد شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست مجازی وزرای راه برا‌ی تسهیل حمل و نقل و ترانزیت با بیان اینکه موضوع چابهار یکی از مهم‌ترین بخش های همکاری ما به شمار می رود گفت: تعاملات سه جانبه ایران ، هندوستان و افغانستان برقرار است و روزانه کشور افغانستان و هندوستان از بندر چابهار استفاده می کنند.

او ادامه داد: احداث خط راه آهن چابهار به زاهدان که به شبکه سراسری ریلی کشور متصل می شود در حال انجام است و در سال ۲۰۲۱ از این خط آهن بهره برداری خواهیم کرد.

اسلامی بیان کرد: به وزرای افغانستان و هندوستان اعلام کرده ایم که ایران آماده پذیرش سرمایه گذاری و یا تبادلات تجاری از طریق بندر چابهار است .

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید این قرارداد سه جانبه را احیا و فعال کنیم افزود: این طرح را به صورت پیوسته و در قالب حمل و نقل ترکیبی که بیشتر محور چابهار مورد توجه است بهره برداری خواهیم کرد.

او افزود: امیدواریم از ماه آینده کارگروه مشترک و جلسات تشکیل شود و اعضا، نمایندگانی را معرفی خواهند کرد تا بتوانیم از فرصت ها و مسیرهایی که وجود دارد استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید علاوه بر مسیرهای موجود، همواره مسیر باز و کمکی هم برای حمل ونقل وجود داشته باشد گفت: باید بتوانیم از مسیرهای کمکی برای حمل کالا استفاده کنیم.

اسلامی بیان کرد : مهم‌ترین تصمیمی که امروز در این مراسم گرفته شد احیای تفاهم نامه سه جانبه ای که ۱۰ سال پیش منقضی شده و تمدید آن است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای آزمایش این مسیر یک محموله صادارتی را ارسال کرده و منتظر هستیم جواب آن را دریافت کنیم.
جزئیات اجرای طرح ودیعه مسکن

اسلامی همچنین درباره جزئیات تسهیلات ودیعه مسکن هم گفت: طبق قولی که داده بودیم از ابتدای مرداد میزان تسهیلات را اعلام کردیم و تاکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته ایم.

اسلامی با بیان اینکه موضوع مهم در پرداخت این تسهیلات آن است که این وام به ۲ گروه تعلق می گیرد گفت: دو گروه شامل کسانی که کارگر هستند و کسانی که حقوق ثابت دریافت می کنند، می شود و اولویت پرداخت برای خانواده ۵ نفر و بالاتر است.

او ادامه داد: همچنین کسانی که تازه امسال ازدواج کرده اند و خانه اولی محسوب می شوند می توانند در اولویت برای دریافت تسهیلات باشند.

وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر اینکه مبلغ تصویب شده ۵۰ میلیون تومان برای تهران، ۳۰ میلیون تومان برای شهرهای بزرگ و ۱۵ میلیون تومان برای شهرهای کوچک با سود ۱۳ درصد است گفت: امیدواریم بانک‌های عامل با حداقل معطلی، پرداخت تسهیلات را انجام دهند و افرادی که شاغل هستند با یک نامه و کسر ماهیانه بتوانند تسهیلات را دریافت کنند و ضمانت های بیشتر در این بخش لازم نباشد.

او اظهار کرد: در دریافت این تسهیلات باید متقاضیان اجاره نامه رسمی داشته باشد و افرادی که مبلغ را دریافت می کنند تنها کارمزد بانکی تسهیلات را پرداخت می کنند و اصل مبلغ در سر رسید سال باز می گردد .

اسلامی یاد آور شد: خانواده های تحت پوشش سازمان های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد از طریق منابع مالی خودشان به صورت مستقیم این تسهیلات را دریافت می کنند.

او گفت: افرادی که از این پکیج می خواهند استفاده کنند باید در سامانه وزارت راه وشهرسازی ثبت نام کنند به زودی در روزهای آینده نحوه ثبت نام اعلام می شود و وزارت راه و شهرسازی شیوه نامه دریافت آن را امضا کرده و از هفته آینده قابل استفاده است.
دریافت عوارض از آزادراه ها

وزیر راه وشهرسازی همچنین درباره دریافت عوارض از بزرگراه ها هم گفت: از بزرگراه ها عوارض دریافت نمی شود و تنها اخذ عوارض از آزاد راه ها است .

او با بیان اینکه در پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری یک فرصت قانونی برای مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده است گفت: وزارت راه و شهرسازی با یک پروژه ترکیبی سرمایه گذاری، به توسعه راه های کشور پرداخته است و با توجه به آنکه با کمبود سرمایه مواجه هستیم و نیاز به سرمایه گذاری داریم سعی کرده ایم بسته های سر مایه گذاری جدید ایجاد کنیم که بخش خصوصی نگهداری ،بهره برداری و تکمیل بهسازی را ارتقا دهد و از طریق آن بازگشت سرمایه را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بخشی از این بازگشت سرمایه شاید از طریق عوارض باشد هم اکنون تنها اخذ عوارض از آزاد راه ها در دست اجرا است که سرمایه گذاری آن بر عهده بخش خصوصی است .

اسلامی همچنین درباره افزایش ساعتی قیمت مصالح ساختمانی هم گفت: لزومی ندارد که قیمت مصالح ساختمانی به بهانه افزایش نرخ ارز افزایش یابد و امروز هم رییس جمهور به وزارت صمت دستور رسیدگی به این موضوع را داده تا هرچه سریع تر تمهیدات لازم در این بخش در نظر گرفته شود.


ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه وزارت راه و شهرسازی؛ پرداخت تسهیلات از هفته آینده
ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه وزارت راه و شهرسازی؛ پرداخت تسهیلات از هفته آینده
چاپ این صفحه
لینک ها