سخن پیامبران :  

تبلیغات
  ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان مهرماه تمدید شد
  معاون استاندار تهران: حمایت بانک ملی ایران از بنگاه های اقتصادی، سرلوحه نظام بانکی است
  تسهیلات بانک توسعه تعاون موجب ایجاد 36 هزار اشتغال جدید در مناطق روستایی گردیده است
  ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه وزارت راه و شهرسازی؛ پرداخت تسهیلات از هفته آینده
  تخریب مهرشاد سهیلی در فضای مجازی
  کمک هزینه مستاجران با تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن بانک آینده
  حمید رضا شکر زهی در نشست خبری اعلام کرد؛ شرکت مه خاتون کاسپین طراحی و اجرای پلاتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال را انجام می دهد / مدرک آموزش فنی حرفه ای رمز ارز را با فناوری بلاکچین اعطا می کنیم
  مدیر عامل شرکت هلدینگ و استارتاپ مه خاتون کاسپین: شبکه اطلاعاتی خود را با ما ایمن کنید/ برگزاری دوره های آموزشی با اعطای گواهینامه معتبر/ با پلتفرم های ما آگاهانه و ایمن معامله کنید
  در ادامه حمایت از کادردرمان کشور صورت گرفت
  برگزیدگان نخستین مسابقه عکاسی «فریم» در ایرانمال تقدیر شدند

کد خبر : 12717

بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور
بزرگترین فرش جهان که به دست هنرمندان فرش باف تبریزی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع بافته شده است در نمایشگاه فرش دست بافت تبریز به نمایش گذاشته شد.

این فرش ۲۰۰۰ متر مربعی چهار تخته است که به صورت جفت و در ابعاد ۴۰۰ و ۶۰۰ مترمربع به گونه ای بافته شده که قابلیت به هم متصل شدن را دارد.
احد عظیم زاده کارآفرین برتر کشور در خصوص چگونگی بافت این فرش گفت: ۸۰ درصد این فرش از ابریشم و ۲۰ درصد مابقی کرک است که طرح و نقشه آن را خودم طراحی کرده ام.
وی با اشاره به اینکه این چهار تخته فرش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گروه ترکی تشکیل شده اند افزود: این فرش ها در ۶۰ رج بافته شده و ۸۷ رنگ در آنها به کار رفته و سه تن وزن دارد.
اعظیم زاده گفت: بافت این فرش ها که در ابعاد ۲۰ در ۳۰ و ۲۰ در ۲۰ هستند، هفت سال طول کشیده و ۲۳۰ استاد کار و هنرمند بافنده تبریزی در دو شیف بر روی آنها کار کرده اند.
مدیر عامل شرکت خانه فرش عظیم افزود: این چهار تخته فرش در کنار به فرشی در ابعاد ۴۰ در ۵۰ تبدیل شده و ۲۰۰۰ مترمربع زمین را مفروش می کنند.
وی با اشاره به اینکه، تاکنون فرشی بالاتر از ۱۰۰ متر مربع در تبریز بافته نشده است گفت: این چهار تخته فرش و نقش آنها، قدرت بافت فرش در ایران را به جهانیان نمایش می دهد.
عظیم زاده با بیان این که، ثبت این فرش گینس طی چند روز آینده انجام خواهد شد افزود: بافت یک جفت فرش در ابعاد ۴۰ در ۶۰ مترمربع طی چند ماه آینده در تبریز آغاز می شود که در ابعاد و طرح و نقشه بی نظیر خواهد بود.
وی گفت: ارزش فرش دستبافت ایرانی مثل الماس می ماند و در طول سالها استفاده نه تنها از ارزشش کاسته نمی شود، بلکه قیمت آن هر روز افزایش هم می یابد و برای صاحب آن یک سرمایه محسوب می شود.

Instagram:azimzadeh_carpe

Websaite:azimzadeh.ir
بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور
بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور
چاپ این صفحه
لینک ها