سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12587

برگزاری ورکشاپ "بازآفرش با هدف حمايت از محیط زیست"
اولین ورکشاپ "بازآفرش با هدف حمايت از محیط زیست" در سالن همايش های موزه ملی برگزار شد.

در این ورکشاپ که توسط خانم فلاحي معاون تجسمي ايكوم به همراه دانشجويان رشته نقاشي با حضور نوکنده ریاست موزه ملی ، گلناری مدیر گروه دانشگاه هنر، عزتی رئیس انجمن هنرمندان خودآموخته بيات مدير آموزش مركز رعد ،دكتر محيط طباطبايي و دکتر شاهين فرزانه رييس مرکز علمی کاربردی واحد47 وهمچنین میترا حجار هنرمند عرصه سینما برگزار شد و دانشجویان به تبادل اطلاعاتی پیرامون محیط زیست و حمایت های مورد نیاز پرداختند.

در بخشی از این ورکشاپ که با ارائه اطلاعات از سوی خانم فلاحی صورت گرفت مطالبی همچون " انسان امروز با طبیعت بیگانه است و طبیعت با او بیگانه تر و هنر،کوشش انسان است برای برخوردار شدن از آنچه که باید باشد،اما نیست.

هنر بعد از آنکه انسان بیش از پیش گریز از طبیعت کرد و طبیعت را غریب یافت، به کمکش می آید تا احساس غربت طبیعت تخفیف پیدا کند. هنر آن امانتی است که خداوند به انسان داد تا به زمین و آسمان و کوه ها و دریاها زیباتر نگاه شود.

هدف این کارگاه تلاش هنر برای نجات طبیعت است وفرهنگ سازي اقشار مردم در استفاده درست از نايلون بود که با توجه به ماندگاری 200 تا 500 ساله آن در طبیعت و نیز خسارات بسیار و گاه جبران ناپذیری که در طول این مدت به محیط زیست وارد می کند، ماده ای بسیار مخرب که در طبیعت به ذرات ریز تبدیل و در خاک وارد منابع خاکی و در آب وارد بافت ماهیان و دیگر جانداران و در نهایت وارد چرخه غذایی انسان می شود و مشکلات بسیاری را برای سلامت انسان ها و آبزیان و زیستمندان به همراه خواهد داشت.
وركشاپ بازآفرش (با محوریت نایلون) در هفته موزه ها و با همراهی گروهی از دانشجویان نقاشی و مجسمه سازی دانشگاه هنر ،دانشگاه تهران ،دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۷ و دانشجویان توانیاب و هنرمند دانشگاه علمي كاربردي رعد،و هنرجويان كارگاه بازآفرش برگزار شد.
برگزاری ورکشاپ "بازآفرش با هدف حمايت از محیط زیست"
برگزاری ورکشاپ "بازآفرش با هدف حمايت از محیط زیست"
چاپ این صفحه
لینک ها