سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 11686

دعوت دانشگاه شاهد از محققان برای فعالیت پژوهشی در زمینه آسیب‌های اجتماعی/223 مقاله به همایش آسیب های اجتماعی دانشگاه شاهد ارسال شد
رئیس دانشگاه شاهد گفت: از محققان برای فعالیت پژوهشی در زمینه آسیب‌های اجتماعی دعوت و حمایت می‌کنیم.

ثقفی رئیس دانشگاه شاهد و رئیس همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام در نشست خبری صبح امروز گفت: در طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی همچنان که حوزه‌های نظریه‌پردازی در حوزه و دانشگاه در تبیین و ارائه عملیاتی جامعه الگو مبتنی بر آموزه‌های اسلام بسیار کم بوده‌اند در مواجهه با انحرافات و آسیب‌های اجتماعی هم ورود قابل مشاهده‌ای نداشته‌اند.

وی افزود: با مرور وضعیت اجتماعی در کشورهای مدعی تمدن غرب، ملاحظه می‌شود علاوه بر گسترش و تعمیق آسیب‌های اجتماعی، برخی انحرافات در این جوامع شکل هنجاری به خود گرفته و از جمله دلایل ناکارآمدی و نشانه‌های سقوط تمدن غربی به شمار می‌رود.

ثقفی اظهار داشت: جهان امروز شاهد تلاش غرب برای هنجارسازی بخشی از انحرافات در سایر کشورهاست و از سوی دیگر غرب برای مقابله با ‌آنچه آنها نیز آسیب‌ اجتماعی تلقی می‌کند، نسخه‌ها و روش‌هایی که در خود آن جوامع نتوانسته‌اند توفیقی کسب کنند را تحت عنوان نظریه و روش‌های علمی به خورد سایر کشورهایی می‌دهند که با تسامح بسیار و نگاه خوش‌بینانه، به دلیل تفاوت‌های فرهنگی و تاریخی عدم پاسخ‌دهی آنها قابل پیش‌بینی بود.

رئیس دانشگاه شاهد گفت: متأسفانه باید پذیرفت همه ما در تداوم انقلاب اسلامی که نقطه عطفی در نهضت انتظار و با آرمان تحقق تمدن نوین اسلامی ظهور پیدا کرد، عرصه نظر و عمل را در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی که یقیناً از موانع تمدن‌سازی هستند خالی گذاشتیم.

وی اضافه کرد: روشن است که عقلانیت، تکیه به نظریات و تکرار روش‌هایی که قبلاً اثربخش نبوده و ناکارآمدی آنها در عمل به اثبات رسیده است را مردود می‌شمارد. پس راه‌حل کجاست؟ خداوند متعال نقش انبیاء الهی و اولیاء و اوصیاء را نشان دادن طریق هدایت و جلوگیری از انحراف بشر قرار داد. ما باور قطعی داریم که اسلام عزیز را‌ه‌حل مشکلات بشر را برای همه زمان‌ها در خود دارد. کافی است باورمند و عالمانه و محققانه در مسیر کشف راه‌حل‌ها قرار گیریم.

ثقفی گفت: با چنین رویکردی، دانشگاه شاهد بر اساس مطالبه رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر استخراج راه‌حلها برگرفته از اسلام، سلسله اقداماتی را با پیگیری و حمایت وزارت کشور آغاز کرد. همایش مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام با کارکرد پیشگیری و همچنین مقابله با این آسیب‌ها، به عنوان یکی از اقدامات آغازین شکل گرفت. این همایش با حمایت و پشتیبانی وزارت کشور و مشارکت صمیمانه برخی مراکز آموزشی و تحقیقاتی حوزوی و دانشگاهی آماده برگزاری است.

وی گفت: این دانشگاه از همین فرصت استفاده کرده و از همه دانشمندان و محققان علوم اسلامی دعوت به همکاری برای انجام پژوهش‌ در این زمینه می‌کند و حتی حمایت مالی از این محققان صورت می‌گیرد.

رئیس همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی گفت: امیدواریم همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) فرموده‌اند نیروهای انقلابی در این عرصه با حضور جهادی خود اعم از فکری، تبیینی، تبلیغی و مالی مسیر را برای حضور آحاد مردم در این جهاد مقدس باز کنند که طبق وعده الهی، حضور مردم عنایت پروردگار را به دنبال خواهد داشت.دعوت دانشگاه شاهد از محققان برای فعالیت پژوهشی در زمینه آسیب‌های اجتماعی/223 مقاله به همایش آسیب های اجتماعی دانشگاه شاهد ارسال شد
دعوت دانشگاه شاهد از محققان برای فعالیت پژوهشی در زمینه آسیب‌های اجتماعی/223 مقاله به همایش آسیب های اجتماعی دانشگاه شاهد ارسال شد
چاپ این صفحه
لینک ها