پایگاه خبری زمان
کد خبر : 12786
شهردارمنطقه یک در مراسم پیش افتتاح هتل ویستریا :
توسعه زیرساخت های صنعت گردشگری بهترین درآمد پایدار است
سرمایه گذاری بر روی صنعت گردشگری و هتلداری و توسعه زیرساخت های مربوط به آن ، بهترین جایگزین فروش نفت در کسب درآمدهای پایدار است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه باحضور در مراسم پیش افتتاح هتل ویستریا در خیابان دربند با بیان مطلب فوق اظهار داشت: رویکرد منطقه یک از سرمایه گذاری در بخش مسکن به سمت سرمایه گذاری در بخش گردشگری و خدماتی تغییر کرده و بر همین اساس از سرمایه گذاران در بخش های خدماتی و گردشگری حمایت می کنیم تا فضای امن برای سرمایه گذاری آنها فراهم شود.

وی احداث این هتل را یکی از نمونه فعالیتهای مثمر ثمر در صنعت هتلداری در راستای سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و گفت: سال هاست که رویکرد سرمایه گذاری با وجود ویژگی ها و پتانسیل های گردشگری منطقه یک به سمت مسکن جذب شده بود و این امر باعث شد افق طرح تفصیلی در منطقه یک که جمعیت را 320 هزار نفر پیش بینی کرده بود اکنون حدود 500 هزار نفر شود که سرانه های خدماتی را با مشکل مواجه کرده است.

موسوی افزود: امیدوارم شاهد تغییر عملکرد منطقه یک از سکونت به گردشگری و خدماتی باشیم و با جذب سرمایه گذاران ، فضاهای سبز و کوهستانی این منطقه را برای استفاده همه شهروندان مهیا کنیم .

وی خاطر نشان ساخت: بالندگی و رشد صنعت توریسم می تواند جایگزین درآمدهای حاصل از فروش نفت و سوخت های فسیلی شود تا آیندگان نیز بتوانند از منابع زیست محیطی بهره مند شوند.