سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 39

نقشه جامع علمی از جزئی نگری جلوگیری می کند/ تهیه نقشه ابتدای راه است
پرس آنلاين:عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هر کشوری برای توسعه و پیشرفت به نقشه جامع در حوزه های علمی، اقتصادی و فرهنگی نیاز دارد گفت: نقشه جامع علمی از جزئی نگری جلوگیری کرده و اهداف را در سطح کلان تعریف می‌کند.به گزارش پرس آنلاين:محمدرضا رحیمی نسب عضو كميسون اجتماعي مجلس  افزود: در حوزه علم و فناوری نیز نیاز به نقشه وجود داشت که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را تهیه کرد و برای اجرا ابلاغ شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه نقشه جامع علمی یک ضرورت برای کشور است یادآور شد: برای دستیابی به بالاترین حوزه های علمی باید بدانیم که چه می‌خواهیم، ابزار رسیدن به خواسته‌ها چیست، چه زمانی به اهداف دست پیدا می‌کنیم و از چه افراد و تخصص‌هایی باید استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: نقطه آغاز و پایان، کیفیت فعالیت مراکز علمی و بسیاری از سئوالات در نقشه جامع علمی کشور پاسخ داده می شود.

رحیمی نسب گفت: تهیه نقشه راه برای تعیین مسیر علمی کشور کافی نیست بلکه لازم است همچنان از افراد متخصص با تجربه استفاده شود زیرا با تهیه این نقشه، کشور در ابتدای راه قرار دارد و از این پس باید تمام دستگاه‌ها همچون دولت و مجلس برای تحقق این اهداف علمی همکاری و تعامل داشته باشند.

وی افزود: برای انجام هر کار به ویژه کارهای با این گستردگی که به انقلاب می ماند، به تفکر و ارائه راهکار نیاز داریم و این تازه نقطه آغاز است. برای اجرای نقشه به افرادی نیاز داریم که به قانون احترام بگذارند و آنچه را که به عنوان نقشه راه تهیه شده است به درستی و بدون اشکال تراشی اجرا کنند.


نقشه جامع علمی از جزئی نگری جلوگیری می کند/ تهیه نقشه ابتدای راه است
نقشه جامع علمی از جزئی نگری جلوگیری می کند/ تهیه نقشه ابتدای راه است
چاپ این صفحه
لینک ها