سخن پیامبران :  

تبلیغات
  اطلاعيه مهم روابط عمومي بيمه مركزي در خصوص حق بيمه شخص ثالث سال ١٣٩٩
  پرستاران و پزشکان خسته‌اند؛ #چهارشنبه_سوری امسال را تعطیل کنیم!
   برای ایجاد ارزش افزوده از پسماندهای بیمارستانی رویداد بازگشت سبز برگزار می‌شود
  افزایش نرخ اونس جهانی طلا، به گرانی طلا و سکه دامن زد
  بازدهی سهام فارس به ۱۲۸ درصد رسید/ تحقق ۱۰۳ درصد برنامه تولید خلیج فارس تا پایان ۹۸/ افزایش سرمایه ۵۷درصدی ‏صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی فوق العاده تصویب شد/ همه بدهی‌های خلیج فارس به شرکت ملی صنایع ‏پتروشیمی تعیین تکلیف می‌شود
   دبیر کل محترم مجمع خیرین سلامت کشور درگذشت عضو محترمه شورای مشارکت‌های مردمی زنان استان سیستان بلوچستان را تسلیت گفت
  همراه اول تماس ۶۰ هزار بهورز را رایگان کرد
  ٣٠ دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه به مناسبت روز پدر
  به نام‌ خداوند یکتا و رحمان و رحیم
  دکتر ضرغام فولادوند با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت خانم فاطمه رهبر را تسلیت گفتند

کد خبر : 286
عضو فراكسيون دانشگاهيان درگفت‌وگو با پرس آنلاین:
با اجراي نقشه جامع علمي، درساختار علمي كشور بايد بازآرايي رخ دهد
پرس آنلاین:يك عضو فراكسيون دانشگاهيان مجلس اظهار داشت: نقشه جامع علمي كشور بايد اجرا شود تا به لحاظ علمي يك بازآرايي در ساختار علمي كشور و دانشگاهها اتفاق افتد.

مويد حسيني صدر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني پرس آنلاین با بيان اينكه كشور ما به لحاظ علمي توسعه خوبي داشته است افزود: در راستاي اجراي نقشه جامع علمي كشور و جهت رسيدن به اهداف چشم انداز بايد اولويت‌ها را بازبيني كنيم و به عنوان مثال محتواي درسي در مقطع آموزش و پرورش را ارزيابي كنيم و ببينيم ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف چگونه است و وضعيت فرهنگي دانشگاهها در چه شرايطي قرار دارد.

وي با طرح اين پرسش كه آيا در دانشجويان انگيزه لازم جهت ارتقاي علمي، فكر و فرهنگي ايجاد كرده ايم يا خير؟ افزود: با اجراي نقشه جامع علمي بايد شاهد تحولات موثر و عميقي در وضعيت آموزش و پرورش و آموزش عالي باشيم، در حال حاضر مشاهده مي كنيم كه برخي دروس در مقطع آموزش و پرورش همچون زبان انگليسي و يا عربي براي دانش آموزان كاربردي نشده است و دانش آموزان پس از سالها مطالعه و تحصيل نمي توانند از آموزش هاي اين زبان ها استفاده لازم را انجام دهند. اين امر نشان مي‌دهد نظام آموزش ما در راستاي اجراي اين نقشه بايد كارآمد شود.

به گفته اين نماينده مجلس پذيرش دانشجويان در دانشگاهها متناسب با نياز كشور نيست؛ همچنين در مورد تعداد اعضاي هيات علمي، وضعيت علمي آن‌ها و نيز امكانات دانشگاهها بايد بازبيني صورت گيرد، بر اين اساس نقشه جامع بايد اجرا شود تا شاهد بازآرايي در ساختار علمي كشور باشيم.

وي با تاكيد بر ضرورت مهندسي فرهنگي نقشه گفت: كشوري كه پشتوانه فرهنگي نداشته باشد نمي تواند ازمعلومات علمي خود به درستي استفاده كند لذا علم و فرهنگ بايد در كنار يكديگر باشند.

 

 
 


با اجراي نقشه جامع علمي، درساختار علمي كشور بايد بازآرايي رخ دهد
با اجراي نقشه جامع علمي، درساختار علمي كشور بايد بازآرايي رخ دهد
چاپ این صفحه
لینک ها