سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 207
علیشیری:
18 پروژه سرمایه گذاری خارجی در فارس فعال است
پرس آنلاين:رییس کل سازمان سرمایه گذاری وکمکهای فنی و اقتصادی ایران گفت: استان فارس در بحث جذب سرمایه های خارجی موقعیت مناسبی دارد و درحال حاضر 18 پروژه سرمایه گذاری خارجی در این استان فعال است.

به گزارش پرس آنلاين به نقل از روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران بهروز علیشیری ظهر شنبه در نشست خبری افزود: فارس ازجمله استانهای پیشرو دربخش سرمایه گذاری خارجی است که در حال حاضر یک ملیارد دلار گردش مالی این بخش است.

وی تصریح کرد: از این میان مقدار گردش مالی پروژه های خارجی در استان فارس 15 درصد جذب شده  که باید تلاش کرد اعتبارات بیشتری جذب شود.

معاون وزیر اقتصاد ودارایی با بیان اینکه اشتیاق سرمایه گذاری خارجی برای فعالیت در ایران در حال افزایش است، تصریح کرد: در سال 88 در بحث جذب مستقیم سرمایه های خارجی در کشور شاهد رشد 86 درصدی بودیم وتوانستیم رتبه شش جهان را کسب کنیم.

علیشیری ادامه داد: این رشد در سال 89 نیز به 20 درصد و حدود چهار میلیارد دلار رسید.

معاون وزیر اقتصاد  با بیان اینکه پیش بینی ما در بحث جذب سرمایه گذاری خارجی در سال جاری رشد 60 درصدی است، گفت: با توجه به اتفاقات روی داده در سال جاری و توجه به زیر ساختهای جذب سرمایه گذاری افزایش 50 تا 60 درصدی را در سال جاری پیش بینی می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جدید ترین حمایت دولت در بحث اعطای جوایز جذب سرمایه گذاری خارجی است، گفت: جدیدترین حمایت از جذب سرمایه گذاری خارجی تدوین ماده 68 قانون بودجه سال 90 است که حدود یک میلیارد تومان منابع به اعطای جایزه جذب سرمایه گذار اختصاص داده شده است.


 18 پروژه سرمایه گذاری خارجی در فارس فعال است
 18 پروژه سرمایه گذاری خارجی در فارس فعال است
چاپ این صفحه
لینک ها