سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 201
رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک اعلام کرد:
برگزاری اولین همایش ملی زیرساخت کلید عمومی 21 تیرماه درتهران
پرس آنلاين: رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: به منظور ترویج و توسعه استفاده از فناوری زیر ساخت کلید عمومی در کلیه دستگاههای اجرایی اولین همایش ملی زیرساخت کلید عمومی برگزار می شود .

به گزارش خبرنگار اقتصادی پرس آنلاين: جعفر محمودی رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک در نشست خبری ضمن اعلام این مطلب گفت : اولین همایش ملی زیرساخت با شعار  "همه آنچه که مدیران دستگاه های اجرایی باید پیرامون کلید عمومی بدانند" در 21 تیرماه سال جاری برگزار می شود .

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک با اشاره به این که این مرکز متولی گواهی الکترونیکی در کشور است، افزود : در این همایش اطلاعاتی عمومی و حداقلی به مدیران داده می شود و این همایش به ارایه زیر ساختهای فنی حقوقی و بررسی موردی برخی سیستم های پیاده سازی شده  می پردازد .

وی با بیان اینکه ارتباط فعالان این عرصه با مدیران دستگاه های اجرایی ، مدیران فناوری اطلاعات و معاونین اداری مالی فراهم می شود، تصریح کرد : محور های اصلی این همایش شامل موارد حقوقی،سیاست ها و کاربردهای علمی ، تجربیات وآموخته های حوزه الکترونیک ، آشنایی با مفاهیم زیرساخت کلید عمومی ، عملیات اجرایی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و فرایند توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر کلید عمومی است.

محمودی ادامه داد: در این همایش مدیران دستگاه های اجرایی معاونین اداری و مالی شرکت های تولید کننده سیستم های کاربردی و ارائه کنندگان خدمات و محصول های زیر ساخت کلید عمومی ، سیستم بانکی و مدیران فناوری اطلاعات بانک های دولتی و خصوصی حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به ماده 80 قانون تجارت الکترونیکی مصوبه 1382  و ماده 3 مصوبه مورخ 1388 هیات وزیران گفت : براساس این مواد مرکز توسعه تجارت الکترونیکی عهده دار ارایه خدمات صدور گواهی الکترونیکی درکشور است .

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک تصریح کرد : شورای سیاست گذاری گواهی الکترونیکی ، مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه ، مرکز صدور گواهی الکترونیکی میانی عام ، دفاتر ثبت نام ، صاحب امضا و طرف متکی از موجودیت های زیر ساخت کلید عمومی کشور است .

وی در خصوص مزایای استفاده از گواهی الکترونیکی خاطر نشان کرد: ایجاد روش های مطمئن برای احراز هویت و صلاحیت افراد و سازمان هایی که به صورت الکترونیکی ارتباط برقرار می کنند ، ایجاد روش هایی مطمئن برای تضمین تمامیت ارتباطات و اسناد الکترونیکی و کشف تغییرات غیر مجاز در آن ها ، ایجاد روش های مطمئن به منظور محافظت از پیغام ها و اسناد الکترونیکی درمقابل شنود ، دسترسی غیر مجاز و افشای اطلاعات محرمانه یا حساس از جمله مزایای استفاده از گواهی الکترونیکی است  .

 

 


برگزاری اولین همایش ملی زیرساخت کلید عمومی 21 تیرماه درتهران
برگزاری اولین همایش ملی زیرساخت کلید عمومی 21 تیرماه درتهران
چاپ این صفحه
لینک ها