سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 13225

برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر
مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر منتهی به سال مالی آذر 1399 با حضور 80درصد سهامداران این هلدینگ برگزار شد.

در ابتدای مجمع مدیر عامل شركت سرمایه گذاری غدیر گزارشی از عملكرد این شركت ارائه كرد.
سید امیرعباس حسینی گفت:این شركت، شركتی چند رشته‌ای هست كه رشته‌های مختلفی در كشور را شامل می‌شود و تقریبا در سراسر ایران كارخانه صنعتی یا پروژه عمرانی دارد. شرکت سرمایه گذاری غدیر با تکیه بر نیروی انسانی متخصص، جذاب ترین فرصت های موجود در بازارهای اولیه و ثانویه داخلی و بین المللی را شناسایی نموده و با سرمایه گذاری در آنها از طریق هلدینگ های مبتنی بر دانش و فناوری، تلاش می نماید تا انتظارات تمامی ذینفعان به ویژه سهامداران را برآورده سازد. براین اساس افق شركت برای سال 1402اینگونه تدوین شده است.
شرکت سرمایه گذاری غدیر در افق سال 1402، شرکتی است:غنی از ارزش برای ذینفعان به ویژه سهامداران؛ دانش محور و متخصص؛ یادگیرنده و منعطف؛ دوستدار محیط زیست و اجتماع؛ یادگیری از تجربیات گذشته و دانش روز؛ راهبر، هدایت کننده و ارزش آفرین برای تمامی بخش های زیرمجموعه.در این مدت با بررسی عملكرد شركت های زیر مجموعه و شناسایی شركت های زیان ده كم بازده تصمیم به ادغام یا انحلال 24 شركت گرفته شد.همچنین مقرر شد غدیر از حوزه هایی كه مربوط به كار آن نیست خارج شود.
وی افزود: 56درصد ارزش سرمایه گذاری غدیر در شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان است.16درصد در پتروشیمی پارس و نزدیك 24 درصد بر اساس ارزش روز شركت های بورسی مربوط به صنایع و معادن است.84 درصد ظرفیت تولید اوره و 22 درصد ظرفیت پالایش نفت خام کشور در شرکتهای تابعه این هلدینگ قرار دارد. شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مالکیت حدود 68 درصد سهام این شرکت را که آخرین سرمایه ثبتی آن 40،500 میلیارد ریال است، دارا می باشد. شركت سیمان هلدینگ غدیر یكی از 3 مجموعه بزرگ تولید سیمان در كشور است و سهم عمده ای در تولید سیمان در كشور دارد.
مدیر عامل شركت سرمایه گذاری غدیر در خصوص عملكرد این شركت در بورس گفت: سهام غدیر در بورس متناسب با رفتار بازار و عملكرد سهامداران دچار تغییراتی شد. ارزش این شركت در بورس در حال حاضر 93هزار میلیارد تومان است و به عنوان دومین شركت ارزشمند در شركت‌های چند رشته‌ای شناخته می‌شود.در مقایسه سرمایه ثبتی شركت غدیر در رده پانزدهم قرار دارد.
اما عملكرد شركت غدیر نسبت به شاخص بورس عملكرد بهتری داشت.
حسینی خاطر نشان كرد سود خالص شركت در سال منتهی به 30آذر 99 به 110هزار میلیارد تومان رسید.براین اساس نرخ بازدهی شركت نسبت به سال 98 رشد داشت هرچند رشد قابل توجهی نبود.قیمت سهام در پایان این سال مالی 1297بود. غدیر رتبه اول بهره برداری از تولید را در میان شركت‌‌های چند رشته‌ای به دست آورد. در میان 500شركت برتر كشور رتبه سوم را با رشد 71 درصدی به دست آورد.
وی همچنین از عرضه اولیه یكی از زیر مجموعه های این شركت در بورس خبرداد.در سال جاری ،6 پروژه به بهره برداری رسید و 44پروژه هم در حال حاضر در غدیر در حال اجرا هست.ارزش دلاری این پروژه‌ها حدود 20میلیارد دلار هست.
گفتنی است كه در انتهای مجمع مدیر عامل شركت سرمایه گذاری غدیر پیشنهاد سود هر سهم 70تومان را برای سال1400ارائه داد و گفت:سود این سهم در سال 99، 49 تومان بود كه بارشد 40درصدی به 70 تومن رسید اما مجمع این مبلغ را نپذیرفت و مجمع قیمت هرسهم را برای سال 1400،به ازای هر سهم 80تومان تصویب كرد.
برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر
برگزاری مجمع عمومی سالیانه سرمایه گذاری غدیر
چاپ این صفحه
لینک ها