سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 13005
در نشست خبری نمایشگاه فارمکس 2020 عنوان شد
صادرات دارو می تواند جایگزین صادرات منابع خام کشور شود
شانه ساز گفت: ایران می تواند به جای صادرات نفت و گاز به صادرات دارو در کشور روی بیاورد.

«محمدرضا شانه ساز» در نشست خبری نمایشگاه فارمکس 2020 گفت: دشمنان در حال تلاش هستند تا سم یاس و ناامیدی را در رگ های جامعه با دروغ پراکنی تزریق نمایند اما رسانه ها با انتشار اخبار واقعی و درست توانسته اند به خوبی روح امید را در جامعه زنده نگه دارند.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: ایران در حوزه کالاهای سلامت محور توانسته گام های بلندی را بردارد و در سایه تحریم ها نه تنها از سرعت ما کاسته نشده است بلکه سرعت ما در حوزه تولید مواد دارویی بیشتر شده است.

وی افزود: تولید دارو به لحاظ دانش مورد نیاز یک کار پیچیده است و هر کشوری توانایی ورود به آن را ندارد ولی ایران از لحاظ دانش تولید به جایی رسیده است که می تواند مواد اولیه دارویی را تولید کند.

شانه ساز افزود: هم اکنون سه درصد از داروی مورد نیاز کشور از خارج تامین می شود که بیش از یک میلیارد دلار بودجه را به خود اختصاص داده است در حالی که ما 97 درصد داروی تولید داخل را با ۷۰۰ میلیون دلار هزینه تامین می کنیم.

وی افزود: کل ارز بری مواد اولیه مورد نیاز داخلی برای تولید دارو 130 میلیون دلار می باشد و وقتی ما در حوزه مواد اولیه بتوانیم نیاز داخل را برطرف کنیم، می توانیم با صادرات دارو در راستای اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: ایران می تواند در حوزه نفت و گاز از خام فروشی دست بردارد و صادرات دارو را جایگزین آن کند.

دومین نمایشگاه بین المللی فارمکس خاورمیانه از ۶ تا ۸ اسفند ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود.
صادرات دارو می تواند جایگزین صادرات منابع خام کشور شود
صادرات دارو می تواند جایگزین صادرات منابع خام کشور شود
چاپ این صفحه
لینک ها