سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12994
در نشست خبری امروز رئیس کل بیمه مرکزی مطرح شد؛
صدور هیچ بیمه نامه‌ای در کشور روی زمین نمانده است
رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که با وجود تحریم و خروج بیمه‌های اتکایی خارجی از ایران، هیچ بیمه نامه‌ای روی زمین نمانده است.

غلامرضا سلیمانی امیری صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران گفت: تمامی بیمه نامه‌های کشور توسط کنسرسیوم‌های ایجاد شده توسط مجموعه شرکت‌های بیمه در سال‌های ٩٧ و ٩٨، بیمه مرکزی، بیمه‌های اتکایی داخلی و صندوق ویژه تحریم تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی افزود: بعد از خروج آمریکا از برجام، اولین شرکت‌هایی که از ایران خارج شده و قرارداد‌های خود را تمدید نکردند، شرکت‌های بیمه اتکایی بودند. رییس شورای عالی بیمه با بیان اینکه مکانیزمی ایجاد کردیم تا ریسک‌های موجود در کشور توسط بیمه‌های داخلی مدیریت شود، اظهار داشت: بخشی از موضوع اتکایی را کنسرسیوم‌های ایجاد شده برعهده گرفتند و بخش اتکایی هر بیمه نامه، قبل از بیمه مرکزی برای کنسرسیوم ارسال می‌شود.

رییس کل بیمه مرکزی درباره افزایش نرخ بیمه شخص ثالث گفت: ما شاهد افزایش اثرات تورمی در صنعت بیمه هم هستیم و امیدواریم که مانند سال گذشته میزان افزایش حق بیمه ثالث از نرخ تورم کمتر باشد.

سلیمانی درباره سرنوشت اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مجلس اعلام کرد: خوشبختانه با تلاشی که انجام شد، رشاه‌های درمان و زندگی از مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند. رییس شورای عالی بیمه خاطرنشان کرد: برای سال آینده ١٧٥ هزار میلیارد تومان درآمد‌های مالیاتی برای دولت پیش بینی شده و به همین دلیل نتوانستیم رشته شخص ثالث را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کنیم.

پرداخت ٢٩٠ میلیارد تومان خسارت سیل

وی تصریح کرد: در اواخر سال ٩٧ و اوایل سال ٩٨ در بخش‌هایی از شمال کشور، استان‌های خوزستان و لرستان شاهد وقوع سیل بودیم و وضعیت این استان‌ها از نظر بیمه‌ای از چابهار بهتر است.

سلیمانی گفت: کل شهر آق قلا در استان گلستان تحت پوشش بیمه بود و کمیته امداد استان لرستان را تحت پوشش بیمه قرار داده بود و استان‌های جنوبی نیز تحت پوشش بنیاد برکت قرار داشت. رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: تاکنون ٢٩٠ میلیارد تومان خسارت سیل برای واحد‌های آسیب دیده این استان‌ها پرداخت شده است.

رییس شورای عالی بیمه ادامه داد: خسارت‌های سیل اخیر در چابهار، ولی متوجه برخی زیرساخت‌ها و زمین‌های کشاورزی شده است و به دلیل آنکه واحد‌های تحت پوشش بسیار ناچیز بود، ١٦ میلیارد ریال ارزیابی برای پرداخت خسارت شده است. وی اعلام کرد که با داشبورد جدید مدیریتی، مغایرت‌های آماری به حداقل رسیده و در تلاش هستیم تا آمار‌های سه ماهه را منتشر کنیم.

دلیل برکناری مدیرعامل بیمه ملت افشای فیش حقوق نبود

سلیمانی درباره وجود آیین نامه برای عزل مدیران عامل شرکت‌های بیمه اظهار داشت: البته آیین نامه‌ای برای برکناری و سلب صلاحیت مدیران عامل و اعضای هیات مدیره داریم و هر زمان تشخیص دهیم که منافع ذی نفعان به خطر می‌افتد، تمام اعضای هیات مدیره را برکنار و از بیمه مرکزی سرپرست مشخص می‌کنیم. وی افزود: درباره برکناری مدیرعامل بیمه ملت به طور شخصی از وزیر کار سوال کردم و گفت که دلیل این موضوع فیش حقوق نبوده است.

پرداخت ٢٠٠ میلیارد ریال خسارت اغتشاشات آبان ماه

رییس کل بیمه مرکزی همچنین با بیان اینکه پرداخت خسارت اغتشاشات آبان ماه همچنان در حال ارزیابی است، از پرداخت ٢٠٠ میلیارد ریال خسارت قطعی شده خبر داد. وی افزود: تقریبا بیشتر واحد‌های تجاری دارای بیمه آتش سوزی هستند، ولی برخی از آن‌ها از جمله بانک‌ها دارای کلوز آشوب و بلوا بودند.

رییس شورای عالی بیمه گفت: شرکت‌های بیمه خودشان به بانک‌ها نامه زدند که ارزیابی خسارت و تعداد واحد‌های آسیب دیده آبان ماه را اعلام کردند. برخی بانک‌ها این رقم را اعلام و برخی هنوز در حال ارزیابی هستند.

آمادگی بیمه مرکزی برای مشاوره برای هواپیمای اوکراینی

سلیمانی اعلام کرد که هنوز اطلاعات مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی کامل نیست و مذاکرات بین دولت‌های ایران و اوکراین در جریان است. وی با بیان اینکه مذاکرات درباره خسارت در جریان است، افزود: شرکت‌های بیمه ایرانی درگیر این موضوع نیستند، ولی بیمه مرکزی اعلام کرده اگر بحثی درباره مباحث بیمه‌ای در این خصوص وجود داشته باشد، آمادگی ارائه مشاوره را داریم.
صدور هیچ بیمه نامه‌ای در کشور روی زمین نمانده است
صدور هیچ بیمه نامه‌ای در کشور روی زمین نمانده است
چاپ این صفحه
لینک ها