سخن پیامبران :  

تبلیغات
  اطلاعيه مهم روابط عمومي بيمه مركزي در خصوص حق بيمه شخص ثالث سال ١٣٩٩
  پرستاران و پزشکان خسته‌اند؛ #چهارشنبه_سوری امسال را تعطیل کنیم!
   برای ایجاد ارزش افزوده از پسماندهای بیمارستانی رویداد بازگشت سبز برگزار می‌شود
  افزایش نرخ اونس جهانی طلا، به گرانی طلا و سکه دامن زد
  بازدهی سهام فارس به ۱۲۸ درصد رسید/ تحقق ۱۰۳ درصد برنامه تولید خلیج فارس تا پایان ۹۸/ افزایش سرمایه ۵۷درصدی ‏صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مجمع عمومی فوق العاده تصویب شد/ همه بدهی‌های خلیج فارس به شرکت ملی صنایع ‏پتروشیمی تعیین تکلیف می‌شود
   دبیر کل محترم مجمع خیرین سلامت کشور درگذشت عضو محترمه شورای مشارکت‌های مردمی زنان استان سیستان بلوچستان را تسلیت گفت
  همراه اول تماس ۶۰ هزار بهورز را رایگان کرد
  ٣٠ دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه به مناسبت روز پدر
  به نام‌ خداوند یکتا و رحمان و رحیم
  دکتر ضرغام فولادوند با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت خانم فاطمه رهبر را تسلیت گفتند

کد خبر : 12717

بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور
بزرگترین فرش جهان که به دست هنرمندان فرش باف تبریزی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع بافته شده است در نمایشگاه فرش دست بافت تبریز به نمایش گذاشته شد.

این فرش ۲۰۰۰ متر مربعی چهار تخته است که به صورت جفت و در ابعاد ۴۰۰ و ۶۰۰ مترمربع به گونه ای بافته شده که قابلیت به هم متصل شدن را دارد.
احد عظیم زاده کارآفرین برتر کشور در خصوص چگونگی بافت این فرش گفت: ۸۰ درصد این فرش از ابریشم و ۲۰ درصد مابقی کرک است که طرح و نقشه آن را خودم طراحی کرده ام.
وی با اشاره به اینکه این چهار تخته فرش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گروه ترکی تشکیل شده اند افزود: این فرش ها در ۶۰ رج بافته شده و ۸۷ رنگ در آنها به کار رفته و سه تن وزن دارد.
اعظیم زاده گفت: بافت این فرش ها که در ابعاد ۲۰ در ۳۰ و ۲۰ در ۲۰ هستند، هفت سال طول کشیده و ۲۳۰ استاد کار و هنرمند بافنده تبریزی در دو شیف بر روی آنها کار کرده اند.
مدیر عامل شرکت خانه فرش عظیم افزود: این چهار تخته فرش در کنار به فرشی در ابعاد ۴۰ در ۵۰ تبدیل شده و ۲۰۰۰ مترمربع زمین را مفروش می کنند.
وی با اشاره به اینکه، تاکنون فرشی بالاتر از ۱۰۰ متر مربع در تبریز بافته نشده است گفت: این چهار تخته فرش و نقش آنها، قدرت بافت فرش در ایران را به جهانیان نمایش می دهد.
عظیم زاده با بیان این که، ثبت این فرش گینس طی چند روز آینده انجام خواهد شد افزود: بافت یک جفت فرش در ابعاد ۴۰ در ۶۰ مترمربع طی چند ماه آینده در تبریز آغاز می شود که در ابعاد و طرح و نقشه بی نظیر خواهد بود.
وی گفت: ارزش فرش دستبافت ایرانی مثل الماس می ماند و در طول سالها استفاده نه تنها از ارزشش کاسته نمی شود، بلکه قیمت آن هر روز افزایش هم می یابد و برای صاحب آن یک سرمایه محسوب می شود.

Instagram:azimzadeh_carpe

Websaite:azimzadeh.ir
بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور
بافت بزرگترین فرش جهان به دست هنرمندان تبریزی و کار آفرین برتر کشور
چاپ این صفحه
لینک ها