سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12689
مدیرعامل فاوای شهرداری تهران:
زیر مجموعه های شهرداری تهران از طریق تبادل داده به هم وصل شدند/نمایشگاه الکامپ سال آینده در شهر آفتاب برگزار می‌شود
نشست خبری مدیرعامل سازمان فاوای شهردری تهران با محوریت تهران هوشمند آغاز شد.

محمد فرجود در نشست خبری بعد از ظهر امروز که با عنوان تهران هوشمند در محل نمایشگاه های بین المللی در حال برگزاری است، گفت: در شهرداری تهران از اول سال ۹۷ برنامه های تهران هوشمند با هدف یکپارچه سازی و حرکت رو به جلو برای اداره شهر تهران رقم خورد و در این مسیر دبیرخانه ای تحت عنوان مرکز تهران هوشمند تاسیس کردیم.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از خدمات کلیدی مرکز تهران هوشمند این است که بر اساس داده های دقیق این مرکز هزینه ها و سایر اطلاعات کلیدی را در مقوله خدمات رسانی مانند مدیریت نگهداری معابر و یا مسئله جمع آوری و انتقال پسماند از این مرکز دریافت میشود.

فرجود عنوان کرد: در شهرداری ۹ معاونت و بیش از چندین سازمان وجود دارد. سازمان‌هایی که در شهرداری تهران خدمات می‌دهند، هر کدام سامانه و سرویس به شهر تهران اضافه می‌کنند.

وی بیان کرد: سامانه یک‌پارچه صورت وضعیت شهرداری هم در حوزه‌های عمرانی و پسماند شهرداری انجام شد. سامانه یک‌پارچگی مدیریت ناوگان خودرو، مدیریت آسفالت شهری، مدیریت پسماند و سامانه خدمات شهری را در حوزه شهرداری به صورت الکترونیکی می‌کنیم که به صورت کارتابل واحد وجود دارد. کارتابلی که برای شهروندان و شهرسازی است.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران تصریح کرد: سامانه اطلاعات شهروند (۱۳۷) را یک‌پارچه می‌کنیم. تمام سامانه معاملاتی و قراردادی، مناقصه‌ها و مزایده‌ها در شهر تهران، یک‌پارچه می‌شود تا شهروندان راحت‌تر سرویس بگیرند.

فردجود گفت: بحث انتخابات شورایاری محله الکترونیکی است. از ثبت‌نام داوطلبان تا بررسی و هیئت نظارت و اجرایی و حتی اطلاعات محلات و اینکه چه کسی کاندید می‌شود؛ از امروز در این سامانه بارگذاری می‌شود و در محل انتخابات شعب هم در قالب کارت الکترونیکی ارائه خواهد شد و کاغذی نخواهد بود.

وی عنوان کرد: در حوزه اکوسیستم، کارهای ما در تعامل به نوآوری برمی‌گردد. تاکنون مهم‌ترین کارهایی که انجام دادیم سه کار بوده است. یک، رویداد تهران نوآوری، دو، مرکز فناوری هوشمند شهری که این مراکز را در نزدیکی دانشگاه صنعتی شریف تأسیس کردیم، سوم هم برنامه تهران هوشمند هم مسئله‌محور است که یک سال است با سند و نقشه راه ایجاد کرده‌ایم.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۴ آی‌پی‌آی شهری را در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل و اطلاعات اجتماعی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در کنار آن تا سال ۱۴۰۰، یک‌صد پروژه پایلوت شهر هوشمند انجام می‌شود.

فردجود عنوان کرد: شهرداری تهران در مذاکراتی که انجام داده است، قرار بر این شد که شهر آفتاب سال آینده میزبان نمایشگاه الکامپ می‌شود. قطعاً شهرداری از اینکه از ظرفیت شهر آفتاب استفاده کند، استقبال می‌کند و پروژه هوشمندسازی شهر آفتاب را از سال ۹۸ آغاز کرده‌ایم.زیر مجموعه های شهرداری تهران از طریق تبادل داده به هم وصل شدند/نمایشگاه الکامپ سال آینده در شهر آفتاب برگزار می‌شود
زیر مجموعه های شهرداری تهران از طریق تبادل داده به هم وصل شدند/نمایشگاه الکامپ سال آینده در شهر آفتاب برگزار می‌شود
چاپ این صفحه
لینک ها