سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12660
دبیر جامعه متخصصان نساجی ایران :
تولید مشترک با برندهای معتبر خارجی به نفع کشور است
اگر بتوانیم با برندهای خارجی جوینت شده و تولید مشترک داشته باشیم ، باعث می‌شود ره‌ صدساله را به صورت میانبر برویم.

علیرضا حایری دبیر جامعه متخصصان نساجی ایران در گفت و گو با ایران اکونومیست ضمن بیان مطلب فوق افزود : تولید مشترک برندهای خارجی با تولید کنندگان ایرانی اگردر کشور اتفاق بیفتد، اتفاقی میمون و مبارکی است که باعث می‌شود ره‌ صدساله را به صورت میانبر برویم.

وی ادامه داد: تولید مشترک برندهای صاحب نام دنیا با تولیدکنندگان وطنی یکی از راه‌هایی است که ما را به لحاظ ارتقای کیفیت تولید و ارتباط با بازارهای بین‌المللی جلو خواهد برد.
وی گفت : در اردیبهشت امسال دستورالعملی در مورد اصناف پوشاک ابلاغ شد که اگر برندهای پوشاک خارجی مایلند در ایران نمایندگی بزنند، باید درصدی که در ایران می‌فروشند را باایرانی‌ها تولید کنند.
وی خاطر نشان کرد : شما تصور کنید برندی مانند زارا ویا نایک و یا آدیداس درصدد تولید مشترک با ایران برآید، این کار باعث می‌شود ما کالایی را با استانداردهای بین‌المللی تولید کنیم. مزیت کار آن است که استانداردهای کالاهای ما بالا
خواهد رفت. همچنین با بهره گیری از علم مدیریت نوین دنیا که برای خود در جهان اسم ورسمی دارند، علم مدیریتمان بالا خواهد رفت. علاوه بر این اشتغال ایجاد خواهد شد و تا حدودی معضل بیکاری حل می‌شود.
وی خاطر نشان کرد : مهم ترین روی این قضیه اتصال به بازارهای جهانی است. شما تصور کنید ما با کمپانی زارا یا آدیداس که مشکل بازاریابی ندارند و مشتریهای خود را دارند، جوینت و متصل شویم ومحصولی تحت لیسانس آنها تولید کنیم، این محصول بازارهای صادراتی خود را به راحتی پیدا کرده ونیازی به بازاریابی ندارد، چرا که درتمام دنیا شناخته شده هستند و بلافاصله این محصول وارد عرصه بین‌الملل خواهد شد.

به گفته وی ما اگر بتوانیم با برندهای مطرح خارجی تولید مشترک پیدا کنیم، برای کشور منفعت زیادی حاصل می‌شود، اما شرطش این است که کالای مشترک را صادر کنیم.یعنی به اسم این برند کالا را تولید کرده و علاوه بر بازارهای داخلی، بتوانیم آن را صادر کنیم. اگر تحت لیسانس شرکتهای صاحب نام دنیا قرار بگیریم، هم قیمتها کاهش پیدا می‌کند و هم می‌توانیم با شناخت سلیقه مردم ومطابق مد روز دنیا کالای مشترک را تولید و صادرکنیم.
وی ادامه داد : این مسئله موجب ارز آوری و سرمایه گذاری در کشور شده و اشتغالزایی را افزایش خواهد داد. در حال حاضر کشوری مانند بنگلادش با این روش در زمینه تولید پوشاک وارد عمل شده و نزدیک به 40 میلیارد دلار صادرات تنها از راه تولید مشترک پوشاک داشته که این رقم معادل صادرات غیر نفتی ما در تمام بخشهای معدنی و فولادسازی و... بوده است.


تولید مشترک با برندهای معتبر خارجی به نفع کشور است
تولید مشترک با برندهای معتبر خارجی به نفع کشور است
چاپ این صفحه
لینک ها