سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12607

افسردگی خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد
روانپزشک کلینیک روشنا گفت:بیماری سرطان و اثرات ناشی از آن صرفاً محدود به بیمار نبوده بلکه اثرات وسیعی را بر زندگی مراقبت کنندگان بجا می‌گذارد.

افسردگی خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد

دکتر منیر حداد روانپزشک کلینیک روشنا در حاشیه چهل و سومین کنگره علمی سالانه جامعه جراحان ایران عامل تفاوت این کلینیک را کار گروهی دانست و تصریح کرد:این کلینیک علاوه بر درمان بیماری جسمی ، روان و وضعیت تغذیه بیماران را چکاپ میکند و در صورت نیاز روانپزشک تیم درمان آنها را به عهده مبگبرد .

وی گفت:بیمارانی که دچار سرطان هستند بعد از این که با بیماری خود آشنا می شوند معمولا دغدغه اضطراب استرس و شوکی به انها وارد می شود که ممکن است نتوانند آنها را در طی روزها هضم کنند و با آن کناربیایند که این زمینه ای می شود برای شروع بیماری هایی مثل افسردگی که نیازمند درمان است.

وی با اشاره به این که افسردگی سبب افزایش مرگ در میان بیماران سرطانی می‌شود ادامه داد: که افسردگی بخصوص در مرگ بیماران سرطان خون، روده، پانکراس و پروستات موثر است.

حداد گفت:بیماری سرطان و اثرات ناشی از آن صرفاً محدود به بیمار نبوده بلکه اثرات وسیعی را بر زندگی مراقبت کنندگان بجا می‌گذارد.

وی در پایان گفت:بنابراین هر تیم درمانی کانسر نیازمند یک مشاور روانپزشک می باشد تا با تعدیل وضعیت روانی بیماران ، سرعت بهبود افزایش یافته و احساس رضایت و آرامش بیمار و اطرافیان افزایش یابد.
افسردگی خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد
افسردگی خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد
چاپ این صفحه
لینک ها