سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12604

معادن ظرفیت جذب بخشی از ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور را دارد
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: امروز بیش از ۱,۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که بخش معدن و صنایع معدنی می تواند بخش قابل توجهی از این رقم را جذب کند.

«داریوش اسماعیلی» امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: آمار ها گویای این است که بیش از ۳۸ هزار متخصص به عضویت این سازمان درآمده و تعداد ۱۶ هزار و ۱۶۴ مورد ارجاع کار در سال ۹۷ داشته که بیشترین آن مربوط به استان زنجان با یک هزار و ۸۴۰ مورد بود.
وی تصریح کرد: شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی معدن در دوره کنونی یک برنامه ۶ ساله را در دستور کار دارد که سه محور اصلی در این چارچوب دنبال خواهد کرد، نخست صیانت از معادن و مواد معدنی، دوم هوشمند سازی فعالیت این بخش و سوم تلاش برای جذب سرمایه گذار دربخش معدن و صنایع معدنی است.
اسماعیلی گفت: ارتقای سطح سازمان نظام مهندسی معدن در این دوره به عنوان دغدغه اصلی است، زیرا جایگاه این سازمان بسیار بالاتر از شرایط فعلی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ضمن یادآوری اینکه ذخایر معدنی کشور تجدید ناپذیرند، گفت: نحوه برداشت مواد معدنی باید بگونه ای باشد که این ذخیره خدادادی بین نسل ها حفظ شود و از آن بتوان سالیان سال بهره گیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد: استفاده از مسئولان فنی اکتشاف، استخراج که از اعضای سازمان نظام مهندسی معدن محسوب می شوند، بتوانند در چارچوب شیوه برداشت اصولی و صحیح معادن نقش خود را ایفا کنند.

تفویض اختیار وزارت صنعت به نظام مهندسی معدن

اسماعیلی در این نشست خبری از تفویض اختیار وزارت صنعت، معدن وتجارت به سازمان نظام مهندسی معدن در ارتباط با طرح های اکتشافی و بهره برداری از معادن خبر داد و افزود: قرار است سازمان های استانی این تشکیلات به عنوان نمایندگان وزارت صنعت به ایفای وظیفه در ارتباط با طرح های مزبور داشته باشند.

وی سرعت واگذاریهای پهنه های معدنی را کند دانست و اضافه کرد: شیوه واگذاریها قابل قبول نیست و باید به این مهم تسریع بخشید.

۱۳ میلیارد دلار ارزش محصولات مصرفی

اسماعیلی اظهار داشت: برپایه آمارهای وزارت صنعت، حدود ۲۲ تا ۲۳ میلیارد دلار ارزش محصولات تولیدی بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۷ بود، از این رقم ۱۳ میلیارد دلار سهم مصرف بازار داخلی و بقیه صادر شد.

وی گفت: تولیدات پارسال ضمن حفظ اشتغال در این بخش، نقش بسزایی در صرفه جویی ارزی داشت که مانع از هزینه ارزی شد.

اجلاس هیات عمومی برای تکمیل شورای مرکزی

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با بیان اینکه روزهای ۲۱ و ۲۲ خرداد ماه جاری اجلاس هیئت عمومی سال ۹۸ این سازمان در مازنداران برگزار می شود، گفت: قرار است در این اجلاس با برگزاری انتخابات از بین اعضای سازمان یک نفر در رشته معدن برگزیده و تعداد 11 نفر شورای مرکزی این سازمان تکمیل می شود.

وی تصریح کرد: تفویض اختیاراتی که در حوزه عملکردی سازمان نظام مهندسی معدن است از سوی وزارت صنعت، نقش موثری در ارتقای روند بهره برداری از معادن کشور به دنبال دارد.

تعداد پروانه های اشتغال صادر شده از سوی سازمان نظام مهندسی معدن به رقم ۱۰ هزار و ۵۵۲ فقره رسیده و تعداد مسئولان فنی بالغ بر ۶ هزار و ۲۳۲ نفر است.

آمارهای منتشر شده حاکی است که شمار اعضای سازمان نظام مهندسی معدن ۴۰ هزار و ۷۳۳ نفر است.
معادن ظرفیت جذب بخشی از ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور را دارد
معادن ظرفیت جذب بخشی از ۱۸۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی کشور را دارد
چاپ این صفحه
لینک ها