سخن پیامبران :  

تبلیغات

کد خبر : 12542

خلل در صنعت، مسیرهای غیرقانونی ایجاد می کند
دکتر حلبچی گفت: با وجود خلل در فعالیت تولیدکنندگان و واردکنندگان، مسیر های غیرقانونی و غیرمطلوبی همچون قاچاق مکمل های بی کیفیت ایجاد خواهد شد.

دکتر فرزین حلبچی مدیر گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی تهران و دبیر علمی همایش، در مراسم افتتاحیه هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی بیان کرد: طبق برآوردها در سال 2024 تجارت مکمل ها، 287 میلیارد دلار خواهد شد. طبق مطالعاتی که در آمریکا صورت گرفته، بازار مکمل ها مسئله مهمی به حساب می آید.

وی ادامه داد: چرخه مکمل های غذایی 4 رکن اساسی دارد که برنامه ریزی ما روی این ارکان و برقراری تعامل بین آن ها بوده است. تولیدکنندگان و واردکنندگان – تجویزکنندگان – آگاه سازی مصرف کنندگان و پایش کنترل و نظارت مکمل های غذایی دارویی، این ارکان هستند. هدف ما مطابق سال های گذشته جمع کردن این گروه ها در کنار هم بوده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این برنامه شاهد حضور مطلوب پزشکان، کارشناسان تغذیه و داروسازان هستیم که نقش مهمی در ارائه و تجویز مکمل های مناسب برای مصرف کنندگان دارند. اگر اطلاعات، دانش و عملکرد مناسب در این زمینه موجود نباشد در تجویز و ارائه مکمل های غذایی رژیمی خلل ایجاد شده و شاهد عرضه این محصولات در عطاری ها و فروشگاه های اینترنتی خواهیم بود.خلل در صنعت، مسیرهای غیرقانونی ایجاد می کند
خلل در صنعت، مسیرهای غیرقانونی ایجاد می کند
چاپ این صفحه
لینک ها