سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 12284

حمایتی که خرج کارمندان پروژه‌ای ارشاد می‌شود
حمایت‌های مالی وزارت ارشاد به برخی از موسسات قرآنی مصداق ضرب‌المثل "این جیب به آن جیب شدن" است.

چندی پیش فهرستی از حمایت‌های مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برخی از موسسات فرهنگی منتشر شد که نام برخی از موسسات قرآنی نیز در میان آنها بود. پیش از این، خبرگزاری تسنیم گزارشی را با عنوان "ماجرای حمایت‌های مالی وزارت ارشاد از موسسات قرآنی چیست؟" منتشر کرد.

بیشتر بخوانید

ماجرای حمایت‌های مالی وزارت ارشاد از موسسات قرآنی چیست؟

موسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) یکی از موسساتی است که طبق لیست منتشر شده در دو سال متوالی یعنی سال 96 و سال 97 از حمایت‌های وزارت ارشاد برخوردار شده است. در این سیاهه آمده است که موسسه بیت‌الاحزان(س) در سال 96 مبلغ 150 میلیون تومان و در سال 97 مبلغ 400 میلیون تومان دریافت کرده است.

با فعالیت‌های بیت‌الاحزان (س) آشنا شوید

مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) سال 1375 در روستایی از توابع شهرستان استهبانِ استان فارس شکل گرفت و به مرور زمان، توسعه یافت به‌طوری که هم‌اکنون 156 شعبه در 12 استان کشور با اولویت مناطق محروم دارد. این موسسه امروز به‌عنوان یک مرکز ملی و بین‌المللی حفظ قرآن تبدیل شده و بسیاری از قرآن‌آموزان از اقصی نقاط مختلف کشور و جهان به این روستا می‌آیند و در دوره یک ساله، حافظ کل قرآن می‌شوند و به‌عنوان سفیر قرآنی به دیار خود بازمی‌گردند.

افتخاراتی که این سال‌ها در مسیر مسابقات داخلی و بین‌المللی قرآن کریم نیز بدست آمده، مرهون زحمات اساتید و فعالان قرآنی موسسه بیت‌الاحزان(س) است. مجتبی فردفانی که سال گذشته موفق به کسب مقام نخست سی‌و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شد از جمله دانش‌آموختگان این موسسه قرآنی است.

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی تسنیم، درباره میزان کمک‌های مالی وزارت ارشاد به این موسسه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته مبلغ 150 میلیون تومان برای موسسه بیت‌الاحزان(س) اختصاص داد که این مبلغ امسال به حساب موسسه واریز شد.

وی ادامه داد: در پی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای که با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد صورت گرفته است، مقرر شد تا حقوق کارمندان پروژه‌ای معاونت قرآنی ارشاد نیز از محل کمک‌ هزینه‌های پرداختی وزارت ارشاد به موسسه بیت‌الاحزان پرداخت شود که طبق مستندات تاکنون حدود 240 میلیون تومان در سال جاری به کارمندان پروژه‌ای معاونت قرآنی وزارت ارشاد اختصاص یافته است که شاید این مبلغ نیز در قالب همان کمک‌های مالی است که ارشاد در لیست حمایت‌های خود به موسسه بیت‌الاحزان(س) آورده است.

حجت‌الاسلام شاهسونی با اشاره به حمایت‌های وزارت ارشاد از موسسات در محل حساب معین گفت: تا جایی که اطلاع دارم، وزارت ارشاد مبالغی را به‌صورت امانی به برخی از موسسات می‌دهد و دوباره از آنها پس می‌گیرد تا در محل دیگری هزینه کند چراکه برخی مواقع محل هزینه برخی اعتبارات مشخص نیست و برای اینکه اعتبار به خزانه برنگردد، به‌صورت حساب معین به برخی موسسات داده می‌شود و درصدی از کارمزد آن اعتبار نیز به موسسه داده می‌شود و باقیمانده اعتبار در محل دیگری هزینه می‌شود. حمایتی که خرج کارمندان پروژه‌ای ارشاد می‌شود
 حمایتی که خرج کارمندان پروژه‌ای ارشاد می‌شود
چاپ این صفحه
لینک ها