سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 12101
رونمایی می‌شود؛
۶۰ محصول استراتژیک پدافند سایبری بومی کشور
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: ۶۰ محصول استراتژیک پدافند سایبری بومی درنمایشگاه پدافند غیرعامل رونمایی می‌شود.

سردار غلامرضا جلالی به برگزاری پنجمین نمایشگاه محصولات پایه پدافند غیر عامل بومی کشور در هفته پدافند غیر عامل اشاره کرد و افزود: با همکاری وزارت نیرو، وزارت نفت و قرارگاه خاتم (بخش سایبری) و دو شرکت دانش بنیان برای نخستین بار یک مرکز ملی دیسپچینگ گاز را بسازیم که یک مرکز ملی است.
وی گفت: اخیراً از آن بهره‌برداری آزمایشی کردیم و بهره برداری قطعی در این هفته با حضور مسئولان انجام می‌شود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: همچنین ۵ محصول اسکادای بومی نیز که برای کنترل و دیسپچینگ بکار می‌رود، توسط متخصصان داخلی ساخته شده است که امسال در نمایشگاه پدافند غیر عامل رونمایی می‌شود.
وی در ادامه به برگزاری رزمایش برای کنترل سیگنال به سیگنال در هفته پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت:در نظر داریم که با همکاری صداوسیما، وزارت ارتباطات و سازمان مخابرات رزمایش کنترل سیگنال به سیگنال را در سازمان صداوسیما برگزار کنیم که این رزمایش مربوط به قطع ماهواره می‌شود و هدفش این است که اگر ماهواره‌های ما در زمان تحریم‌های آمریکا قطع شود، زیرساخت‌های کشور در سیگنال‌رسانی ماهواره‌ای با مشکل مواجه نشود.
جلالی درباره پیشنهاد مجلس شورای اسلامی (مرکز پژوهش‌های مجلس) برای واگذاری اینترنت بین المللی به سازمان پدافند غیرعامل به منظور ساماندهی شبکه‌های اجتماعی نیز گفت: باید مرزبانی سایبری داشته باشیم، همانطور که در مرز هم ورود و خروج توسط عوامل مختلف نظارت می‌شود.
وی ادامه داد: در این طرح پیشنهاد شده تا هیئتی برای نظارت بر شبکه‌های اجتماعی کشور تشکیل شود که ما نیز عضو آن هستیم، اما اصل ارائه این پیشنهاد متعلق به ما نبوده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی دیگر یک پیام رسان صرف نیستند و در آن‌ها مبادلات بانکی و حتی اشتغال هم ایجاد شده است، گفت: هیچ وقت نمی‌پذیریم که برای نظام پولی و اشتغال ما در جایی تصمیم‌گیری شود که سازوکار آن در داخل کشور نیست و ما نقض حاکمیت ملی را نمی‌پذیریم.
وی افزود: شورای عالی فضای مجازی و سازمان پدافند غیرعامل در این حوزه نگاه واحدی دارند که باید حاکمیت ملی در شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد.
جلالی درباره برنامه سازمان پدافند برای تحریم‌های جدید آمریکا در ۱۳ آبان نیز گفت:: آمریکایی‌ها از اول سال می‌گفتند ایران تابستان داغی را خواهد داشت، اما اکنون در آبان ماه هستیم بنابراین راهبرد آن‌ها در تابستان شکست خورد.
وی افزود: نکته بعد اینکه آن‌ها در تابستان به دنبال براندازی بودند، اما امروز فقط از اعمال فشار صحبت می‌کنند که این یک نوع عقب‌نشینی است. اصل محور فعالیت آمریکایی‌ها مبتنی بر عملیات روانی است.
جلالی ادامه داد: اگر سوئیفت بدون دلار در جهان راه اندازی شود قطعا استفاده از ظرفیت دلار برای آن‌ها آسیب‌پذیر خواهد بود، اما ما طبیعتا اقدامات مقابله‌ای و مصون سازی را برای ارتقای آمادگی‌ها در مقابل تهدیدات انجام می‌دهیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت:اطلاعات غلط از طرف منافقین باعث رویکرد غلط شده و استراتژی آمریکا هم مبتنی بر جنگ روانی است.
وی افزود: ما اقدامات مقاوم سازی، مصون سازی، تمرین، رزمایش و مانور را انجام می‌دهیم و سعی می‌کنیم آمادگی‌های خود را ارتقا دهیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: ما توانستیم اخیرا نسل جدیدی از ویروس استاکس‌نت را که به صورت چند تکه و غیر فعال بود، (بالقوه نه به الفعل)، کشف کردیم.

تمرکز تهدید‌ها در حوزه غیر نظامی
رئیس سازمان پدافند غیر عامل: توسعه قدرت دفاعی و نظامی بر مبانی توان داخلی، موجب کاهش جنگ نظامی شده است.
سردار غلامرضا جلالی در نشست خبری افزود: مأموریت‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور دیدبانی، شناسائی و کاهش تهدیدات و مصون‌سازی تجهیزات و زیرساخت‌ها در برابر تهدیدات است.
وی با بیان اینکه کاهش آسیب پذیری برای کشور و دستگاه‌های اجرایی یکی دیگر از ماموریت‌های این سازمان است ادامه داد: سازمان پدافند غیرعامل کشور به عنوان یک سازمان هماهنگ‌کننده میان مردم و سازمان‌ها عمل می‌کند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سازمان پدافند به عنوان یک دستگاه حاکمیتی کار می‌کند گفت: ۸ آبان ماه با صدور فرمان مقام معظم رهبری سالروز پدافند غیر عامل نام گذاری شده است.
وی در ادامه به راهپیمائی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: راهپیمائی اربعین به عنوان نماد قدرت نرم مسلمانان و نماد اسلام ناب است که با مشارکت ملت‌های مختلف برپا می‌شود.
سردار جلالی افزود: اگر پدافند را مقاومت در برابر تهدید تعریف کنیم، امام حسین (ع) در برابر ظلم و ستم مقاومت و قیام کردند و انقلاب اسلامی با پیروی از قیام امام حسین (ع) شکل گرفت. در دوران دفاع مقدس نیز ایستادگی در برابر دشمن هدف ما شد و با استفاده از پیام عاشورا و استفاده از تجارب دفاع مقدس توانستیم داعش را منهدم کنیم.
سردار جلالی با بیان اینکه دیده‌بانی کشور در حوزه تهدیدات غیر نظامی یکی از وظایف پدافند غیرعامل کشور است و گفت: توسعه توان دفاعی و نظامی کشور بر مبانی توان داخلی، موجب شده تا بگوییم که احتمال جنگ نظامی وجود ندارد.
وی ادامه داد: توان کشورمان موجب شده تا دشمنان ما دچار اشتباه استراتژیک همانند رژیم بعث عراق نشود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تهدیدات امروز در ابعاد غیر‌نظامی است، افزود: امروز دشمنان از حوزه‌هایی مانند اقتصاد به عنوان میدان جنگی علیه ایران استفاده می‌کنند و وزارتخانه اقتصاد آمریکا به وزارت جنگ علیه ایران تبدیل شده است.

موافقت با عضویت سازمان پدافند غیرعامل در شورای عالی فضای مجازی
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از موافقت با عضویت این سازمان در شورای عالی فضای مجازی خبر داد.
سردار غلامرضا جلالی از عضویت سازمان پدافند غیر عامل در پنج شورای عالی خبر داد و افزود: به دنبال طرحی که برای عضویت سازمان پدافند غیرعامل در چند شورای عالی کشور به مجلس شورای اسلامی داده شده بود این طرح در کمیسیون امنیت ملی و صحن مجلس به تصویب رسید که از این پس سازمان پدافند غیرعامل در شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی شهرسازی، شورای عالی ترافیک، شورای عالی ایمنی و زیستی، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری حضور خواهد داشت.
وی گفت: اما شورای نگهبان عضویت این سازمان را در شورای عالی فضای مجازی منوط به اذن و موافقت رهبری دانست که ایشان با عضویت سازمان پدافند غیرعامل در شورای فضای مجازی موافقت فرمودند که با موافقت ایشان بنا شد که سازمان پدافند غیرعامل جزو این شورا نیز شود که اکنون پدافند غیر عامل عضو این ۵ شوراست.
سردار جلالی در ادامه با بیان اینکه تهدید و حمله نظامی علیه کشور به پایین‌ترین سطح خود رسیده است و دیگر جدی نیست، افزود: امروز باید بدانیم که به دلیل رشد فناورانه و تکنولوژیک قدرت تولید سلاح و افزایش قدرت نظامی‌مان، تهدید حمله نظامی علیه کشور به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.
وی گفت:: گزینه جنگ انتهای میز تهدید است که قدرت صنعت دفاعی و ساخت استحکامات دفاعی سبب بازدارندگی شده و این بازدارندگی باید بصورت یک فرآیند دائمی باشد.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور افزود: امروزه یک طیفی از تهدیدات در حوزه غیر نظامی شکل گرفته که نخستین مورد آن جنگ اقتصادی است و این ادبیات آمریکایی‌ها هم هست.
وی گفت: استراتژی همه فشار‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی، تحقیر اراده است که در این استراتژی استفاده از همه شبکه‌های پولی، دیپلماتیک و مالی وجود دارد.
سردار جلالی با بیان اینکه حوزه دیگر از تهدیدات غیرنظامی، تلفیقی از تهدید‌های تکنولوژی و فناوری هاست، افزود: نکته مهم در این زمینه، تشخیص تهدید تکنولوژی است.
وی گفت:: ما سیستم دوربین مدار بسته‌ای را به یکی از بهترین آزمایشگاه‌های سخت افزاری کشور دادیم که در آنجا کدی پیدا شد که پس از رهگیری دیدیم به بخش امنیتی شرکت سازنده می‌رسید.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: این مدل از تهدیدات باید موشکافی شود تا عناصر اشراف، بومی سازی، کنترل و مدیریت در آن جستجو شود.
وی با بیان اینکه نوع دیگر از تهدیدات، تهدید ترکیبی است، گفت:: در این نوع تهدید ۴-۵ نوع تهدیدات باهم ترکیب می‌شود که یک بخش آن در حوزه عملیات روانی است که ابزارش رسانه است.
جلالی ادامه داد:ناامیدسازی و اقدامات شناختی از روش‌های این تهدید است که ایجاد موج خرید سکه و دلار از این دست بود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: حوزه دیگر، حوزه تهدیدات اقتصادی است که ۷۰ درصد حوزه شناختی متمرکز بر تهدیدات اقتصادی با استفاده از رسانه و فضای مجازی است.
وی با بیان اینکه باید از تهدید درک واحد داشته باشیم افزود: سازمان پدافند غیر عامل یک نهاد حاکمیتی است نه سیاسی، بنابراین نگاه ما بیشتر حاکمیتی و تقویت ارکان حاکمیت است بنابراین ضروری است که از تهدیدات یک شناخت واحدی داشته باشیم و شناخت ما یک شناخت علمی باشد تا در حرکت برای مقابله با این تهدیدات همه با هم منسجم و هم افزا باهم باشیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: در واقع شناخت دستگاه‌ها از تهدید باید علمی باشد تا در حرکت مقابله‌ای به صورت منسجم یک چهره واحد از خود نشان دهیم.
۶۰ محصول استراتژیک پدافند سایبری بومی کشور
۶۰ محصول استراتژیک پدافند سایبری بومی کشور
چاپ این صفحه
لینک ها