سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 11929

فارسی ابداع‌کننده و اولین تهیه غذای ایران
مدیرعامل محصولات غذایی فارسی با اشاره به محصولات این گروه غذایی خاطر نشان کرد: محصولات خام، نیمه‌آماده‌، آماده و تازه Fresh که فروشگاهی است که همان محصولات بسته‌بندی سوپر مارکتی و فروشگاه های زنجیره‌ای در سراسر کشور است‌.

روز گذشته به اتفاق جمعی از خبرنگاران در توری یکروزه بازدیدی از کارخانه تهیه غذای فارسی داشتیم و از نزدیک با چگونگی و نحوه تهیه انواع غذاهای ایرانی و فست فودهای این مجموعه تمام صنعتی آشنا شدیم که بدون تعارف می توان این مجموعه را در زمره بهترین های صنعت غذایی کشور و منطقه برشمرد؛ به هر حال مجموعه و گروه صنایع غذایی فارسی با بیش از چهار دهه فعالیت مستمر در زمینه تهیه غذا با رویکرد مشتری‌ مدارانه و ارائه غذای باکیفیت به شهروندان، بدون شک فارسی را می توان ابداع‌کننده و اولین تهیه غذای ایران دانست.

به گزارش خبرنگار اقتصاد جامعه، پس از بازدید از کارخانه، در نشستی خبری که با حضور براداران فارسی برگزارشد،محمد رضا فارسی مدیرعامل شرکت فارسی گفت: مرحوم پدر بزرگوارمان حاج محمد علی فارسی از سال ۴۴ در کار اعزام زائران حج بودند که تهیه کلیه وعده‌های غذایی کاروان بر عهده ایشان بود.

این فعال صنعت غذایی ادامه داد: بعد از سال ۶۳ پدرتصمیم گرفتند در صنعت تالار‌داری ورود کنند که با استقبال بی‌سابقه‌ای مواجه شدند و چند سال بعد تهیه غذای فارسی را با رویکرد مشتری‌مداری و ارائه غذای با‌کیفیت در محله قلهک خیابان دولت تهران که به نوعی ابداع‌کننده و اولین تهیه غذای ایران است را راه اندازی کرد

وی افزود: تحقیقات وسیع علمی درون مرزی و برون مرزی انجام دادیم و در نهایت بهترین شرکت آلمانی در زمینه طراحی و احداث کارخانه غذایی و کترینگ صنعتی به نام TIF Technologies & Concept را انتخاب و کلیه فرایندهای نقشه‌کشی، طرح‌ریزی و جانمایی را با مشاوره و نظارت آن‌ها انجام دادیم.

فارسی تاکید کرد: با بهره‌گیری از مشاوران برتر داخلی و همکاری با شرکت TIF Technologies & Concept از یک سو و خرید ماشین‌آلات و دستگاه‌های مورد نیاز از برترین و معتبرترین کمپانی‌های کشورهای آلمان و اتریش و ایتالیا کار ساخت کارخانه گروه صنایع غذایی فارسی را که یک کارخانه تمام‌صنعتی و منحصر به فرد درخاورمیانه است به اتمام رساندیم که در سال ۹۵ آماده بهره‌برداری و در فاز اول قسمت گوشت و مرغ راه‌اندازی شد. در فازهای بعدی سبزیجات، نانوایی و … و همزمان با پیاده سازی ایزو ۹۰۰۱ ، ۲۲۰۰۰ و HACCP – که وزارت بهداشت نیز بر آن صحه گذاشت – سعی در تولید محصولات با کیفیت داشتیم.


کترینگ که تهیه و خدمات غذای گرم به مشتریان هدف مختلف از جمله مصرف‌کننده‌، شرکت‌ها‌، سازمان‌ها‌، ارگان‌ها‌، مجالس‌، میهمانی‌ها و همچنین همایش‌ها و اجلاس‌های مختلف است.

تولید و عرضه محصولات B2B که همان محصولات خام و فراوری‌شده بازارهای هتلی‌، رستوران، کیترینگ و کافی شاپی HORECA است.

راه‌اندازی فارسی کورت‌ها که ارائه غذا‌های مختلف در فود کورت‌های مختلف به سبک و سیاق جدید و نوینی است.

وی در خصوص برندهای غذایی فارسی گفت: Jetchef (جت شف) غذاهای نیمه‌آماده که حداکثر زمان آماده‌سازی این محصولات در زمان گستردن سفره و چیدن میز است. کافیست این محصول را در ماکروویو، تابه یا اجاق گرم کرد.

Chefbite (شف بایت) کلیه محصولات خام و فراوری‌شده گوشت، مرغ، ماهی و…

Biovy (بایووی) محصولات سبز گلچین‌شده از مزارع مطمئن به صورت گلچین و دستچین با کم‌کردن کربوهیدرات‌ها.

فارسی افزود: نقطه قوت صنایع غذایی فارسی این است که چون فارسی از ابتدا کترینگ‌دار بوده، توانسته تا طبع و طعم و مزه غذای سنتی ایرانی را با استفاده از تکنولوژی روز دنیا در خدمت صنعت قراردهد. لذا محصولات صنایع غذایی فارسی طعم خانگی دارد.

مدیرعامل گروه صنایع غذایی فارسی ادامه داد: صنعت غذا در سطح کشور و در سطح جامعه جهانی به سمت غذای سالم و دور از هر گونه افزودنی حرکت می‌کند و البته مردم هم به این درک رسیده‌اند که هر نوع غذایی مناسب خوردن نیست. صنایع غذایی فارسی به‌خوبی در حال پاسخ دادن این نیاز است و همان محصولی را تولید می‌کند و در اختیار عموم مردم قرار می‌دهد که مدیران، پرسنل و حتی خانواده‌های آن‌ها در حال استفاده از این محصولات هستند‌. با توجه با شرایط اقتصادی فعلی و کاهش توان و قدرت مالی مردم، تولید کنندگان جهت پایین‌آوردن قیمت مجبور خواهند شد از کیفیت یا کمیت بکاهند که این به نوعی تهدید بسیار جدی برای گروه صنایع غذایی فارسی خواهد بود، چراکه ما هیچ گاه از کیفیت نخواهیم کاست‌.
فارسی ابداع‌کننده و اولین تهیه غذای ایران
فارسی ابداع‌کننده و اولین تهیه غذای ایران
چاپ این صفحه
لینک ها