سخن پیامبران :  

تبلیغات  حسنی: نیش خبرنگار برای جامعه لازم و خوشایند است/ اصحاب رسانه امنیت خاطر را به مردم هدیه داده‌اند
  اجرای طرح "کاهش آلودگی" از اول آبان در کل پایتخت/ به خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه تردد نمی دهیم
  خودروسازان ملکف به اجرای استانداردهای 85 گانه خودرویی هستند/قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری هستند/آغاز اجرای فاز سوم استانداردهای٨٥ گانه خودرو از اول دی امسال
  اوراق بیمه‌ای و ریسکی در بورس منتشر می‌شود
  هدف ما تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوری‌های صنایع مالی و بانکی منطقه است
  از مسکوت ماندن 130 پرونده برج باغ تا ساخت 70 مال جدید در منطقه یک
  همایش ظرفیت‌های انقلاب، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی برگزار می شود
  مسعود افشانی: جشنواره نورنگار برای خود مسئولیت اجتماعی قائل است/تصمیم داریم ایران را توسط عکس و تصویر معرفی کنیم
  آمریکا با فشار اقتصادی و تحریم می خواهد مردم را در تنگنا قرار دهد
   عليرضا بلگوري؛ صيانت از سلامت و ثبات بانک بزرگترين وظيفه ما در اين مقطع زماني است

کد خبر : 11814

شرکت کشت و صنعت مغان به قیمت مصوب هیات واگذاری و توسط بخش خصوصی واقعی خریداری شده است
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان گفت: سهام این شرکت پس از بررسی های انجام شده و کارشناسی بر روی دارایی های این شرکت، در نهایت قیمت پایه این شرکت برای عرضه به تصویب اعضای هیات واگذاری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی در گفتگو با رادیو ایران با اشاره به این که مرجع اصلی تعیین قیمت پایه شرکتهای قابل دولتی برای عرضه هیات واگذاری است گفت: این هیات متشکل از اعضای مختلف از جمله وزیر اقتصاد، وزیر دادگستری، رئیس اتاق تعاون و رئیس اتاق بازرگانی است که حق رای داشته و بر اساس مستندات کارشناسی شده، با تصویب و نظر آنها قیمت شرکتها برای واگذاری مشخص می شود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس در خصوص واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان نیز پس از بررسی های انجام شده و کارشناسی بر روی دارایی های این شرکت، در نهایت قیمت پایه این شرکت برای عرضه به تصویب اعضای هیات واگذاری رسیده است.
وی با تاکید بر این که شرکت کشت و صنعت مغان در قالب مزایده واگذار شده است اضافه کرد: طبق قانون در مزایده های سازمان خصوصی سازی، بالاترین قیمت پیشنهادی ملاک واگذاری یک شرکت قرار گرفته که در خصوص شرکت کشت و صنعت مغان نیز بالاترین قیمت پیشنهاد شده از میان پیشنهادهای مختلف انتخاب شده است.
پوری حسینی با بیان این که بالاترین قیمت پیشنهادی برای این شرکت از بخش خصوصی واقعی است گفت: از سال گذشته تا کنون، چندین نوبت مزایده شرکت کشت و صنعت مغان برگزار شده که خریداران تمایلی برای خرید این شرکت از خود نشان ندادند تا این که پس از بررسی و کارشناسی صورت گرفته و تسهیل شرایط واگذاری و همچنین برگزاری مزایده در شرایطی کاملا رقابتی و شفاف این شرکت به بخش خصوصی واقعی واگذار شد.
وی با بیان این که تا پیش از این واگذاری، 5 نوبت مزایده واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به نتیجه نرسیده بود در پاسخ به انتقادات وارده در خصوص واگذاری این شرکت گفت: سازمان خصوصی سازی بنا بر وظایف قانونی خود اقدام به واگذاری این شرکت کرده است و در صورتی که برخی افراد با واگذاری این شرکت مخالف هستند باید در مجلس توسط نمایندگان قانون منع واگذاری این شرکت به تصویب رسیده و به سازمان خصوصی سازی ابلاغ شود.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر اساس قانون واگذاری های دولت باید در سال 93 پایان می یافت و در حال حضر با تاخیر 4 سال در اتمام واگذاریها روبرو هستیم. بر این اساس جای تعجب بسیار است که چرا برخی افراد سازمان خصوصی سازی را متهم به تعجیل در واگذاریها می کنند.
وی همچنین در خصوص موضوع ارزان فروشی در واگذاری سهام شرکت کشت و صنعت مغان اظهار داشت: امور مربوط به قیمتگذاری سهام این شرکت مطابق قانون و بر اساس کارشناسی صورت گرفته توسط کارشناسان مورد تایید انجام شده است. ضمن این که هیات واگذاری نیز پس از ساعتها بحث و بررسی و نیز کارشناسی قیمت قطعی واگذاری این شرکت برای مزایده را تایید کرده اند.
پوری حسینی گفت: بر این اساس واگذاری سهام شرکت کشت و صنعت مغان بر مبنای قیمتگذاری کارشناسی شده و همچنین در محیطی کاملا شفاف به همراه مستندات به مزایده گذاشته شده و خریدار آن نیز بخش خصوصی واقعی است.

شرکت کشت و صنعت مغان به قیمت مصوب هیات واگذاری و توسط بخش خصوصی واقعی خریداری شده است
شرکت کشت و صنعت مغان به قیمت مصوب هیات واگذاری و توسط بخش خصوصی واقعی خریداری شده است
چاپ این صفحه
لینک ها