سخن پیامبران :  

تبلیغات  حسنی: نیش خبرنگار برای جامعه لازم و خوشایند است/ اصحاب رسانه امنیت خاطر را به مردم هدیه داده‌اند
  اجرای طرح "کاهش آلودگی" از اول آبان در کل پایتخت/ به خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه تردد نمی دهیم
  خودروسازان ملکف به اجرای استانداردهای 85 گانه خودرویی هستند/قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری هستند/آغاز اجرای فاز سوم استانداردهای٨٥ گانه خودرو از اول دی امسال
  اوراق بیمه‌ای و ریسکی در بورس منتشر می‌شود
  هدف ما تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوری‌های صنایع مالی و بانکی منطقه است
  از مسکوت ماندن 130 پرونده برج باغ تا ساخت 70 مال جدید در منطقه یک
  همایش ظرفیت‌های انقلاب، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی برگزار می شود
  مسعود افشانی: جشنواره نورنگار برای خود مسئولیت اجتماعی قائل است/تصمیم داریم ایران را توسط عکس و تصویر معرفی کنیم
  آمریکا با فشار اقتصادی و تحریم می خواهد مردم را در تنگنا قرار دهد
   عليرضا بلگوري؛ صيانت از سلامت و ثبات بانک بزرگترين وظيفه ما در اين مقطع زماني است

کد خبر : 11747
در حوزه هنری روی صحنه می‌رود
«این قصه را آهسته بخوان» به کارگردانی مهدی نصیری
مهدی نصیری، کارگردان نمایش «این قصه را آهسته بخوان» که به‌زودی در حوزه هنری اجرا می‌شود، گفت:‌ این نمایش برداشتی سیال و عاشقانه در زمان و مکانی واقعی است که زندگی یک زوج را روایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مهدی نصیری کارگردان تئاتر که از هفته آتی نمایش جدیدی را با عنوان «این قصه را آهسته بخوان» بر صحنه حوزه هنری اجرا خواهد کرد، در این باره عنوان کرد: این نمایشنامه اقتباسی از یکی از داستان‌های مجموعه «کتاب ویران» به قلم ابوتراب خسروی است.

وی با اشاره به اینکه با نویسنده کتاب ارتباط خوبی دارد، گفت: این سومین داستانی است که از آثار این نویسنده اقتباس می‌کنم و الان هم فرصتی فراهم شده تا این نمایشنامه را به صحنه ببرم.

نصیری درباره فضای نمایش توضیح داد: کارهای ابوتراب خسروی در یک دنیا و فضای عجیب و غریب و سیال جریان دارد و همین فضا به دنیای نمایش نیز انتقال یافته است؛ یعنی یک فضای سیال در عین حال رئالیستی که یک جاهایی قواعد زمانی و مکانی رئال را رعایت نمی‌کند و سیال می‌شود.

رئیس کانون ملی منتقدان تئاتر ایران درباره موضوع نمایش «این قصه را آهسته بخوان» گفت: داستانی عاشقانه درباره یک زوج که توطئه‌ای در رابطه‌شان شکل گرفته است. بنابراین ژانر کار خانوادگی با لحن، ریتم و آهنگ عاشقانه است.

وی درباره بازیگران نمایش گفت: محمدرضا حیدری و فریبا امینیان و رضا جوشنی در این کار حضور دارند.

این کارگردان تئاتر اظهار داشت: اسفندماه گذشته چند جلسه دورخوانی کار را داشتیم و تمرین‌ها اوایل اردیبهشت شروع شد و تا هفته آتی نیز ادامه دارد.

وی افزود: این نمایش از پنج‌شنبه ۴ مرداد آغاز و هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به صحنه تالار مهر حوزه هنری می‌رود و تا ۲۶ مرداد نیز ادامه دارد.

نصیری درباره اجرای نمایشش در حوزه هنری گفت: خودم برای اجرا در حوزه درخواست دادم، به خاطر ویژگی‌های سالن و فضایی که برای کار دارد و نمی‌خواستم در سالن‌های خصوصی اجرا بروم. ما همه سعی‌مان را می‌کنیم تا تماشاچی به کار ترغیب شود. البته شنیدم که تماشاچی در حوزه کمتر است اما این واقعیت ندارد! خیلی از کارها فروش و استقبال خوبی دارند امیدوارم کار ما هم جزو آن‌ها شود.

گفتنی است، نمایش «این قصه را آهسته بخوان» اجرای خود را از پنج‌شنبه ۴ مرداد آغاز می‌کند. فروش بلیت آن برای هفته اول با ۳۰ درصد تخفیف در تیوال آغاز شده است.

«این قصه را آهسته بخوان» به کارگردانی مهدی نصیری
«این قصه را آهسته بخوان» به کارگردانی مهدی نصیری
چاپ این صفحه
لینک ها