سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 11712
زمانه و زندگی محمدرضا سنگری به قلم حسین قرایی
کتاب «همسایه سدر و همسفر رود» رونمایی می‌شود
کتاب «همسایه سدر و همسفر رود» زمانه و زندگی محمدرضا سنگری امروز شنبه ۲۳ تیرماه در تالار مهر حوزه هنری تهران رونمایی می‌شود.

حسین قرایی، شاعر، پژوهشگر و محقق ادبیات فارسی کتابی به نام «همسایه سدر و همسفر رود»، درباره زمانه و زندگی محمدرضا سنگری، نویسنده و عاشوراپژوه خوزستانی، نوشته است. قرایی پیش از این دو کتاب در حوزه تاریخ شفاهی شعر معاصر با نام‌های «از سناباد شعر»، «از صدای سخن شعر» و «از مشهد تا ژوهانسبورگ» را منتشر کرده است.

مراسم رونمایی از کتاب «همسایه سدر و همسفر رود» ساعت ۱۸ امروز شنبه ۲۳ تیرماه در تالار مهر حوزه هنری تهران برگزار خواهد شد.

گفتنی است، محمدرضا سنگری متولد سال ۱۳۳۳ و فارغ‌التحصیل دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است. از آثار وی می‌توان به کتاب «بررسی ادبیات منظوم دفاع مقدس» در سه جلد، «سلام موعود: شرحی بر زیارت ناحیه مقدسه»، «سوگ سرخ»، «حنجره معصوم»، «کرشمه‌های قلم»، «یادهای سبز» و «پیوند دو فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس» اشاره کرد.

درباره کتاب «همسایه سدر و همسفر رود»

حسین قرایی درباره این کتاب خود می‌گوید: زمانه و زندگی دکتر محمدرضا سنگری، روایت معلم شاعر و عاشقی است که با سخنرانی‌ها و کلام بدیع خود در جامعه، دانایی می‌افشاند. پیدا کردن دکتر سنگری کار بسیار دشواری است و اگر بگویم کار حضرت فیل است، بیراه نگفته‌ام! او مدام در حال سفر و سخنرانی است. شاید پربسامدترین واژه‌هایی که در زندگی‌اش بتوان نام برد، همین دو واژه باشد: سفر و سخنرانی.

وی در همین راستا می‌افزاید: 30 جلسه با صبوری مثال‌زدنی، دکتر وقت گذاشت. از کودکی تا اکنونش را با جزئیات برایم روایت کرد؛ روایتی که می‌تواند بخش مهمی از تاریخ ادبایت معاصر ایران را در بر بگیرد و به کار علاقه‌مندان و همچنین دانشجویان زبان و ادبیات فارسی آید. کوشیده‌ام سوال‌ها طوری پرسیده شود تا خاطرات در بستر تاریخ روایت شوند و به دنیای شیرین تاریخ شفاهی ورود کنم. حال نمی‌دانم تا چه اندازه در این مسیر موفق شدم.

یادآور می‌شود، مراسم رونمایی از این کتاب امروز شنبه 23 تیرماه ساعت 18 با حضور غلامعلی حداد عادل، حاج صادق آهنگران، علیرضا کمری، مرتضی سرهنگی، محسن مومنی شریف، حسین اسرافیلی، علیرضا قزوه، مصطفی محدثی خراسانی، اکبر خلیلی، یوسف قوجق در حوزه هنری تهران، تالار مهر برگزار می‌شود.


کتاب «همسایه سدر و همسفر رود» رونمایی می‌شود
کتاب «همسایه سدر و همسفر رود» رونمایی می‌شود
چاپ این صفحه
لینک ها