سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 11598

ایران هلث بیست و یکم با افزایش ده درصدی مشارکت کنندگان داخلی در راه است
معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ا گفت:هدف اصلی وتعریف شده این رویداد حمایت از کالای ایرانی است و خوشبختانه با توجه به این رویکرد شاهد افزایش ۱۰ درصدی مشارکت کنندگان در بخش ریالی بودیم و در راستای برگزاری هر چه بهتر ایران هلث ۲۱ با همکاری ۵۰۰ بنگاهاقتصادی در حوزه تجهیزات پزشکی همزمان کنفرانسها و کارگاههای آموزشی بسیاری در نظر گرفته شده است .

در نشستی که با حضور محمد حسین قربانی نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رضا مسائلی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، دکتر اسحاق عامری سرپرست اداره صادرات اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، عباس قبادی معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ا ، حمید رضا آملی مدیر نمایشگاه‌های داخلی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ایران ، دکتر مهر، دکتر شاهمرادی نماینده صنف تجهیزات پزشکی نمایشگاه ایران هلث در سالن نوفل هتل استقلال برگزار شد، برنامه و رویکردهای بیست و یکمین نمایشگاه ایران هلث اعلام و به بررسی مشکلات فعالین این حوزه پرداخته شد.

قبادی معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ا با اعلام اینکه بیست و یکمین دوره ایران هلث کم حاشیه ترین نمایشگاه از میان ادوار برگزار شده این رویداد است اظهار داشت: هدف اصلی وتعریف شده این رویداد حمایت از کالای ایرانی است و خوشبختانه با توجه به این رویکرد شاهد افزایش ۱۰ درصدی مشارکت کنندگان در بخش ریالی بودیم و در راستای برگزاری هر چه بهتر ایران هلث ۲۱ با همکاری ۵۰۰ بنگاهاقتصادی در حوزه تجهیزات پزشکی همزمان کنفرانسها و کارگاههای آموزشی بسیاری در نظر گرفته شده است

قبادی در ادامه اظهار داشت: ایننمایشگاه در فضایی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع بخش ریالی و سه هزار متر مربع بخش ارزی و در مجموعه سالن‌های۵ ،۳۵، ۳۸،۳۸ aو b ،۴۰ ،۴۱ ، ۴۴خلیج فارس و همچنین فضای باز محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به کاهش تعداد مشارکت کنندگان در بخش ارزی افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و با توجه به کاهش تعداد مشارکت کنندگان خارجی که تهدیدی برای نمایشگاه محسوب میشد با برنامه ریزیهای صورت گرفته تلاش شد در بحث جانمایی و قیمتگذاری اولویت کالاهای ایرانی باشد .

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ا در خصوص روند اجرایی این نمایشگاه خاطر نشان کرد: پس از صدور مجوز نمایشگاه، اولین اقدام تشکیل شورای سیاست گذاری بود که با اعتقاد به خرد جمعی و کار تیمی تشکلهای صنفی مرتبط با موضوع نمایشگاه را در جهت برگزاری هر چه بهتر این رویداد فراخواندیم و با شعار «ایران هلث نمایشی بی نظیر برای ارتقا سلامت جامعه» و هم افزایی بخش‌های خصوصی و دولتی و اعتقاد به اصل ۴۴ موفق شدیم کم حاشیه ترین نمایشگاه را در میان ادوار گذشته این رویداد برگزار کنیم .

در ادامه این نشست دکتر اسحاق عامری سرپرست اداره صادرات اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به حضور بیشتر شرکت‌های تولیدی داخلی در این رویداد، اظهار داشت: در حاشیه نمایشگاه نشستها و کارگاههای تخصصی بسیاری برنامهریزی شده، همچنین کارگاههای آموزشی هم توسط جهاد دانشگاهی برگزار میشود و از تمامی استان‌ها صاحب نظران، ‌کارشناسان در این رویداد حضور مییابند .

دکتر عامری خاطر نشان ساخت : درصدد هستیم با افزایش سطح کیفی نمایشگاه این رویداد را در سطح منطقه مطرح نمائیم چرا که نمایشگاههایی چون عرب هلث و دیگر رویدادهای مطرح هم از نقطه ای شروع کردهاند و توانستهاند مخاطبان بیشماری کسب کنند .

وی یادآور شد: تاکنون ۱۲ همایش برنامهریزی و تقریبا نهایی شده همچنین نشستهایی با حضور تولیدکنندگان، واردکنندگان، صادرکنندگان، سفرای دیگر کشورها، هیاتهای تجاری و روسای بیمارستانها خواهیم داشت.

دکتر مهر هم در ادامه نشست ضمن گلایه از عدم رسیدگی اداره کل نسبت به وصول مطالبات صنف تجهیزات پزشکی افزود:‌ برخی از مطالبات معوق ما به سال‌های ۹۴ و ۹۵ برمیگردد که با ادامه این روند و عدم رسیدگی به این معظل بخش تجهیزات پزشکی کشور قادر به ادامه فعالیت نخواهد بود.

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج. ا. ا هم در ادامه بحثهای مطرح شده دکتر مهر و بحث وصول مطالبات اظهار داشت: در برگزاری نمایشگاه سعی شد مشارکت کنندگانی که در سنوات گذشته آسیب دیده اند سعی در حل مشکلاتشان برای این دوره شد و با توجه به اهمیت مقوله سلامت مردم که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت و مشکلات مطرح شده از سوی انجمن تجهیزات پزشکی و توان فعالین این انجمن امیدواریم مشکلات این بخش به زودی رسیدگی و حل شود چرا که با توجه به وضع تحریمهای جدید و بحث آ آ فعالیت این بخشها به مراتب سختتر خواهد شد و با بحرانهایی چون گرفتن ارز، جابه جایی ارز مواجه میشوند که بنده هم در سنوات گذشته تحریمها با توجه به فعالیت در حوزه خرید گندم و برنج با آن مواجه بودهام و حساسیت موضوع و سختی کار را به خوبی درک میکنم.

در بخش دیگری از نشست محمد حسین قربانی نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در خصوص بحث رفع موانع تولید و قیمتگذاری طی جلساتی که بنده در خدمت فعالین صنف بودم انسجام و هدایت صنف را از مشکلات این تشکل میدانم چرا که دستگاههای حمایتی همواره پشتیبان این تشکلها هستند و با توجه به وضع ماه ۲۰۶ که اوج نظارت بر بخش های متخلف را وضع مینماید و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ارجاع بع دستگاه قضایی را در پی دارد همه گونه حمایتی را از این تشکلها در نظر گرفته ایم .

وی ایرادات مطرح در خصوص مقوله قیمت گذاری را بالاخص در حوزه تولید دارو وارد برشمرد و افزود: در این خصوص وظیفه وزارت بهداشت است که با توجه به شرایط موجود نسبت به قیمت گذاری دارو اقدام نماید، سال ۹۶، ۴۲۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت تخصیص داده شد که در خصوص تجهیزات و داروئی صرف شود که در حوزههای دیگر صرف شد.

رضا مسائلی مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو هم بااشاره به اینکه وزارت بهداشت تمام تلاشش را خواهد کرد تا نواقص موجوددر حوزه تجهیزات پزشکی برطرف شود، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتموجود و شرایط فعلی کشور باید تلاش کنیم تا به بهترین شکل ممکن بهتحریم‌ها چیره شویم.

وی ادامه داد: در بحث مطالبات، قیمت‌گذاری و نظام بانکی با مسائلی مواجههستیم. علاوه بر این تهدید بیرونی و تحریم نیز علیه کشور وجود دارد. بنابراین باید در راستای حل مشکلات گام برداریم و به گونه‌ای عمل کنیم تامواد اولیه مورد نیاز تجهیزات پزشکی جهت ارائه خدمت در نظام سلامتتأمین شود.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه میزانمطالبات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی به زودی مشخص خواهد شد،خاطرنشان کرد: گویا برخی از شرکت‌ها از سال ۱۳۹۴ مطالبات پرداختنشده‌ای دارند و در این راستا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغکردند که هم از طریق دانشگاه‌ها و هم از طریق شرکت‌ها مقوله مربوط بهمطالبات حوزه تجهیزات پزشکی پیگیری شود و به زودی میزان مطالباتمشخص خواهد شد.

مسائلی ادامه داد: با توجه به اینکه تراکم بدهی‌ها از سال‌های گذشته وجودداشت و در حوزه تأمین ارز و نقدینگی چه در بخش تولید و چه در بخشواردات با مشکلاتی روبرو بودیم، مدت زمان پرداخت بدهی‌ها افزایش یافت وبا توجه به دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اینمسائل به طور جدی پیگیر خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه باید بدانیم که دانشگاه‌های علوم پزشکی در پرداختمطالباتشان چگونه عمل کرده‌اند و پرداخت‌ها را مدنظر قرار داده‌اند، اظهارکرد: به طور حتم پیگیر پرداخت مطالبات تجهیزات پزشکی خواهیم بود و طبقدستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار است گزارشی در موردنحوه پرداخت مطالبات از سوی مراکز درمانی به شرکت‌ها و نیز گزارشی درارتباط با دریافت مطالبات از سوی شرکت‌های پزشکی تهیه شود تا میزانمطالبات طبق دو گزارش به دست آید.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو افزود: در حالپردازش و جمع‌آوری اطلاعات مربوطه هستیم و تا هفته آینده میزان مطالباتشرکت‌های تجهیزات پزشکی مشخص خواهد شد.
 ایران هلث بیست و یکم با افزایش ده درصدی مشارکت کنندگان داخلی در راه است
 ایران هلث بیست و یکم با افزایش ده درصدی مشارکت کنندگان داخلی در راه است
چاپ این صفحه
لینک ها