سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 11584

مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سخنان خود عنوان کرد: مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است. دفاع مقدس باید با زبان هنر به جامعه مخاطب ارائه شود.

سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی جشنواره رسام و رزمواره مدافعان حرم اظهار داشت: دو اتفاق مهم فرهنگی در ابتدای سال ۹۷انجام شد که یکی جشنواره بین المللی فیلم دفاع مقدس و مقاومت رسام بود و دیگری رزمواره مدافعان حرم که انصافاً هر دو کار شایسته‌ای بود.

وی با بیان اینکه دنیای امروز تشنه اینگونه برنامه‌های فرهنگی، حماسی و اعتقادی است، افزود: برگزاری جشنواره رسام نشان داد که اگر ما همت کنیم حتی در عرصه بین المللی نیز می‌توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

سردار کارگر گفت: ارسال بیش از 1470 اثر از 92 کشور جهان بیانگر توجه و اهمیت به این موضوع در سطح بین الملل است. ملت‌های دنیا در دوران دفاع مقدس حامی ایران و جبهه حق بودند.

وی با بیان اینکه بیش از 700 اثر نیز از داخل کشور به این جشنواره ارسال شد، بیان کرد: تنها نقطه اشکال این جشنواره عدم تبلیغات مناسب بود که قطعاً در صورت پیوست تبلیغاتی آمار شرکت کنندگان بسیار بالاتر از این می‌شد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: دفاع مقدس حادثه بزرگ و عظیمی است که هر چقدر زمان از آن بگذرد، عظمت آن مشهودتر و در دنیا شناخته‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه تاریخ 200 سال گذشته ایران همواره مملو از سرشکستگی بوده است، عنوان کرد: دشمنان و متجاوزان به کشورمان در 200 سال گذشته هر زمانی که اراده کردند سرزمینی از سرزمین‌هایمان را تصرف کرده و یا حقوقی از ملت ما را ضایع کردند که مصداق بارز آن کاپیتولاسیون بود اما در دوران دفاع مقدس با ایستادگی رزمندگان نگذاشتیم حتی یک وجب از خاک کشورمان در دست دشمن باقی بماند.

سردار کارگر گفت: امروز ایران اسلامی با گذشته بسیار متفاوت است، زیرا صاحب تکنولوژی و عضو باشگاه هسته‌ای هستیم و در حوزه موشکی جزو 10 کشور اول دنیا می‌باشیم.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس بیش از 40 کشور دنیا از رژیم بعثی حمایت کردند و این حمایت‌ها، در سه حوزه مالی - اعتباری، تجهیزاتی و نیروی انسانی بود.

وی با برشمردن برکات و ثمرات دفاع مقدس افزود: انقلاب اسلامی به واسطه دفاع مقدس تثبیت شد، چرا که دفاع مقدس بسیاری از چالش‌های احتمالی را مرتفع کرد و حتی کادر انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس شکل گرفت.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه کشورهای سوریه و عراق به ترتیب 90 و 70 درصد سرزمینشان به تصرف دشمنان تکفیری درآمده بود، گفت: پیروزی امروز جبهه مقاومت و آزادسازی دو کشور عراق و سوریه ثمره تاسی از فرهنگ و روحیه دفاع مقدس است.

وی افزود: اینکه امروز سردار سلیمانی به عنوان یک فرمانده بزرگ و چهره بین المللی مطرح می‌شود یکی دیگر از ثمرات دفاع مقدس است
مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است
مهمترین ابزار برای معرفی دفاع مقدس و مقاومت، هنر است
چاپ این صفحه
لینک ها