سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 11550
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:
بالا بردن سواد رسانه ای مردم زمینه ساز پرهیز از حواشی می شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه میزان آگاهی مردم بالا رفته و مطالب را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند گفت: بالا بردن سواد رسانه ای مردم توسط خبرنگاران و رسانه های جمعی زمینه ساز پرهیز از حواشی و سیاست زدگی می شود.

غلامرضا سلیمانی روز سه شنبه در اولین نشست خبری با خبرنگاران منطقه آزاد ماکو افزود: درک ناصحیح یک موضوع خاص ، سبب سوء تفاهم برای برخی از مخاطبان از آن موضوع می شود و باعث چالش می شود که به نفع منطقه نیست.
وی با اذعان بر اینکه برای توسعه همه جانبه منطقه آزاد ماکو، باید سطح سواد رسانه ای مردم را افزایش داد خاطر نشان کرد: داشتن سواد و دانش در هر حرفه و رشته اي، مهارت انسان را در مواجهه با مسايل و مشكلات افزايش مي دهد و در اين ميان سواد رسانه اي نقش انكارناپذيري در تشخيص افراد نسبت به مطالب مفيد و غير مفيد و همچنين درست و غلط بودن محتواي رسانه ها دارد.
سلیمانی با اشاره به اینکه در انتصاب وی به عنوان مدیرعامل سازمان هیچگونه لابی و بده بستانی صورت نگرفته گفت: بنده در عضو گروه یا حزب خاصی هستم و انجام خدمتم در این منطقه به واسطه تکلیفی است که دولت برگردن ما نهاد و فقط برای کار آمده ام نه می خواهم استاندار بشوم و نه نماینده.
وی پرهیز از ایجاد جو دوقطبی در منطقه را خواستار شد و اظهار داشت: من از نقد منصفانه و بیان حقایق بصورت شفاف استقبال می کنم و آمده ام کار حرفه ای انجام دهم و امیدوارم رسانه ها نیز با رفتار حرفه ای در این مسیر همراهی کنند.
وی در پاسخ به انتقاد یکی از خبرنگاران در خصوص انتصاب مدیر حقوقی سازمان که فرزند یکی از حامیان جریانات سیاسی منطقه است گفت: خداوند بزرگ را شاهد می گیرم در انتصاب مدیرحقوقی هیچ عامل خارجی دخیل نبوده و با تحقیقات و مشاوره خودم از اساتید برجسته کشور، جوانی با استعداد، نخبه و بادرایت را در این سمت منصوب کردم.
وی با انتقاد از حاشیه سازی برای سازمان در خصوص انتصابات گفت: اگه سازمان را درگیر مسائل سیاسی و حزبی کنید قطعا در مسیر توسعه دچار مشکل خواهیم شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو توسعه نرم افزاری را رویکرد مدیریت فعلی سازمان عنوان کرد وگفت: تا کنون در بخش سخت افزاری اقداماتی شده است ولی از نظر علمی توسعه زمانی اتفاق می افتد که مبتنی بر دانش و مطالعه باشد وگرنه اجرای پروژه های عمرانی بدون پشتوانه علمی کار سختی نیست.
و جلب اعتماد اجتماعی به مسئولین را ضروری خواند و گفت: اگر مردم به مسئولینشان اعتماد نداشته باشند نمی توان کاری پیش برد.
شایان ذکر است: در این نشست خبری که با همراه ضیافت افطاری بود دکتر سلیمانی ضمن گفت و گوی صمیمی با خبرنگاران قول داد هر ماه طی نشست خبری به سئوالات آنان پاسخ دهد.
بالا بردن سواد رسانه ای مردم زمینه ساز پرهیز از حواشی می شود
بالا بردن سواد رسانه ای مردم زمینه ساز پرهیز از حواشی می شود
چاپ این صفحه
لینک ها