سخن پیامبران :  

تبلیغات


کد خبر : 11548
در نشست خبری مطرح شد؛
فصل پنجم مستند مسابقه فرمانده ساخته می‌شود
افشار تهیه‌کننده برنامه فرمانده، از تلاش برای ساخت سری پنجم این اثر خبر داد.

نشست خبری سازندگان و عوامل تولید مستند مسابقه «فرمانده» با حضور حسین افشار تهیه کننده، مهدی جبین شناس کارگردان، یوسف کرمی مشاور ورزشی و ارشا اقدسی مسئول فنی پروژه امروز سه شنبه در محل نخلستان اوج برگزار شد.

در ابتدا، حسین افشار تهیه کننده مستند مسابقه فرمانده درباره تولید این برنامه گفت: ایده‌ اولیه تولید این برنامه سال ۸۷ شکل گرفت و در سال ۹۰ مورد پذیرش مدیران سازمان قرار گرفت. پس از مدتی پیش تولید آن شروع شد که منجر به ساخت سه گانه‌ آن شد. فصل اول این برنامه در شمال کشور و دو فصل دیگر آن در جزیره فارور تولید شد.

وی تصریح کرد: از فصل دوم این مسابقه سردار محمد ناظری به عنوان کاراکتر اصلی به مسابقه اضافه شد و شخصیت وی موجب شکل گیری و جا افتادن برنامه فرمانده شد، اما به دلیل شهادت ایشان در اواسط پخش قسمت سوم، تصمیم گرفته شد تا این مستند مسابقه دیگر ادامه پیدا نکند.

وی افزود: وقتی قسمت سوم این مجموعه به پایان رسید با دعوت فرمانده نیروی زمینی سپاه سردار محمد پاکپور و حمایت ایشان تصمیم گرفتیم که قسمت چهارم آن را در سیستان و بلوچستان بسازیم که با پیگیری‌ها و دیدن مناطق مختلف و بی نظیر این منطقه، برای ساخت سری چهارم این برنامه به یقین رسیدیم.

تهیه‌کننده مستند مسابقه فرمانده تاکید کرد: نزدیک به ۱۴۰ نفر در ساخت و تولید این مسابقه حضور داشتند تا این پروژه طاقت‌فرسا با این ابعاد تولید شود. این برنامه جزو اولین نمایش داستان‌های ساخته شده در تلویزیون است که قصه، طراحی کاراکتر‌ها و جلوه‌های عظیم میدانی در آن دیده می‌شود.

در ادامه مهدی جبین شناس کارگردان این مسابقه ضمن بیان سختی‌های مختلف در راه تولید این برنامه گفت: برخی عوامل برنامه مانند تصویربردار‌ها، پابه‌پای شرکت کنندگان در بسیاری از آیتم‌ها می‌دوند و شاید آمادگی جسمانی عوامل چیزی کمتر از شرکت‌کنندگان نبود.

وی اضافه کرد: وجود صحنه‌های اکشن در مسابقه موجب شده تا با مخاطبانی از سنین مختلف ارتباط برقرار کند و بازخورد‌های خوبی از آن دریافت کنیم که به فکر ساخت قسمت‌های بعدی آن باشیم.

ارشا اقدسی مشاور فنی و صحنه‌های اکشن مستند مسابقه فرمانده نیز در این نشست گفت: بسیاری از محدودیت ها نظیر امکانات و تجهیزاتی که در سینما و فیلم‌ها به کار می‌رود، در این پروژه وجود نداشت و در قسمت‌های مختلف مسابقه بیننده شاهد بسیاری از صحنه‌های واقعی است .

در پایان این نشست حسین افشار از تولید سری‌های بعدی مستند مسابقه فرمانده خبر داد و گفت: از مردم خونگرم و نجیب سیستان و بلوچستان کمال تشکر را دارم که با ما نهایت همکاری را داشتند. همچنین وی از ساخت یک بازی استراتژیک نیز در همین زمینه خبر داد و تاکید کرد: با توجه به استقبال شکل گرفته و حدود هفتاد هزار نفری که متقاضی شرکت در مسابقه هستند در فکر ساخت سری بعدی فرمانده هستیم که ان شاءالله به زودی پیش تولید آن شروع خواهد شد.

گفتنی است؛ فصل چهارم مستند مسابقه فرمانده که در استان سیستان و بلوچستان تصویربرداری شده است، هم اکنون از دو شبکه‌ افق و مستند در حال پخش است.
فصل پنجم مستند مسابقه فرمانده ساخته می‌شود
فصل پنجم مستند مسابقه فرمانده ساخته می‌شود
چاپ این صفحه
لینک ها